Pogledaj jedan post
Old 03.04.2012., 09:38   #66
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post

no, mislila sam da je rutina točno isplaniran raspored u minutu - kad se spava, kad se jede i da od njega postoje minimalna odstupanja.
bar je to tako opisivala gđa Tracy Hogg u svojoj knjizi koju sam čitala pa sam imala krivi dojam o tome.
pa to vrijedi za bebe, što su djeca veća to si fleksibilniji
ili žena zagovara do u minutu isplaniran raspored za djecu od dvije godine?!

Quote:
spavanje je i u pola 8 i u 11 navečer, sve ovisi o tome koliko je N umorna..ako je to rutina, onda ju valjda i mi imamo.
moram priznat da se kod nas nikad nije događalo da je nekad pospana u pol 8, a nekad u 11 - nije da je uvijek išla spavati u 8.15 i ni minutu poslije, ali odstupanje je bilo maksimalno sat vremena (i to je odstupanje ovisilo samo o tome je li spavala popodne ili ne, budući da ona od godine i pol bojkotira s vremena na vrijeme dnevna spavanja).
ako imaju kol'ko-tol'ko uređen dan, oni su uglavnom umorni u isto vrijeme navečer.

mi smo bili dosta fleksibilni, u dobi od godinu i pol-dvije već više nego dobro znaš prepoznati potrebe djeteta pa nije bitno da je ručak uvijek u pol 12, a spavanje u pola 1 nego da dijete dobije jesti kad je gladno i priliku spavati kad je umorno.
nekad smo ručali i u 5 popodne, ako smo bili u điru prek dana, bitno da je dijete u vrijeme kad je inače ručak dobilo nešto za najest se.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom