Pogledaj jedan post
Old 29.12.2016., 21:52   #106
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Uzima se u obzir samo politički aspekt, a zaboravlja ekonomski, a posebno klimatski aspekt regije (koralni trokut: https://en.wikipedia.org/wiki/Coral_Triangle) koja je jedna od prvih na udaru klimatskih promjena...

Gledao sam kako reporter nacionalne geografije sa ruralnim filipinskim ribarima (kakvih je na desetine miliona samo na Filipinima) jede konzervu nakon povratka iz ribolova na kojem ponovo nisu ulovili ništa...

Kaže ribar da se posljednjih 10 godina ubrzava odumiranje korala te da danas 3 dana u sedmici jedu ribu iz konzervi.


Ergo, destabilizacija Filipina, Malezije, Indonezije, Tajlanda, a posljedično i Australije je nešto što će se uskoro dogoditi samo po sebi, a da će biti ružno - biti će, u to se ne treba niti sumnjati...jer samo zbog postojanja koralnig trokuta je i bilo moguće da otočne populacije tih država dostignu tako velike brojke i radi se o oko pola milijarde ljudi koji mogu ubrzo postati jako gladni, a potom krenuti u migraciju...
Jako Vas cijenim ( odnedavno sam pocela citati pdfove kao BIH, Srbia etc..., jer smatram da je sve povezano, te da ne mozemo egzistirati u svome malom insuliranom balunu a i ja ovdje u Hrvatskoj, nisam tako dugo, par godina).
Mislim da imate puno znanja.

Slazem se sa svim sto govorite, ali posto je teziste ove teme bilo na politickim prevratima/hibridnom ratu koji uglavnom sprovodi Washington sa svojim slinavim vazalima a da bi ocuvali ekonomsku hegemoniju nad svijetom, tako sam ja u tom smislu i postala.

Uostalom, poznat je mehanizam obojene revolucije/hibridnog rata/Warfare gen4/5- iskoristiti nered i nezadovoljstvo ( uvijek ekonomske prirode, cesto posve legitimno, onda isprovocirano i kanalizirano za interese hegemona), pa kreirati kaos...
Onda uspostaviti 'svoje poslusnike'.

O tom sam pokusavala govoriti...

E sad, pitanje je zasto odumiru mora, od koralnog trokuta o kojem pravo pisete, pa do Crvenog i njegova nastavka ( Somalijski pirati o cemu je Tiho zanimljivo pisao), pa do Tihog Oceana koji je mrtav ( tabu tema je spomenuti radijaciju Fukushime, osim ak necemo odmah biti proglaseni teoreticarina zavjere).
Pitam se- sto je zajednicki uzrok?

Zadnje uređivanje agnaby14 : 29.12.2016. at 22:05.
agnaby14 is offline  
Odgovori s citatom