Pogledaj jedan post
Old 17.02.2017., 22:13   #11
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post

Konzervativizam većinom nije potpuno suprotstavljanje društvenim promjenama.
Točno. Promjena u smislu tehnološkog razvitka,napretka znanosti npr. evolucija koja je protivna religioznom učenju,prihvaćanje da žene nose i hlače Promjena može ali na zdravim temeljima. Danas su ugovori o radu napravljeni tako da se radi 8 sati a muško bi bez problema mogao raditi 16 sati a žena za to vrijeme obavljati laganije poslove kod kuće i imali bi više kapitala. Takav sustav se još drži na selu gdje se radi ta kućna radna smjena samo što feminizam gura i ženu da radi 8 sati za nekoga i ono što je najbolje,feministi i feministice koji su podloga za rodnu jednakost (zapravo izuzeci) to kritiziraju jer se bore čak protiv sustava koji zagovaraju npr. dok se prvome ne radi teški posao,drugoj se ne radi kućna smjena jer se naradila a ovaj prvi mora podnjeti taj teret dok ova treba podnjeti najlakši teret da bi se to vratilo organskom konzervativnom razvoju. Tu se ruši odgajanje u dječjim vrtićima,slobodan odabir obrazovnog programa (homeschooling što nije doslovno učenje od doma nego odabir učitelja kao i instrukcije,sam si biraš instruktora,osobno sam više koristi imao od slobodnog odabira nego od profesorice u školi). Liberalizam bi bio kao neka nezahvalnost konzervativnim roditeljima gdje će se kapital trošiti na komformizam (što nije loše ali je problem kad je to pravilo),nemogućnost uopće stjecanja kapitala u idućoj generaciji zbog feminizma. Odvajanje u neka plemena van društva do apsurdnih situacija tržišta npr. balanal primjer,nešto sam ti pomogao cijena ti je tolika (to bi čak išlo i na obitelj),platio sam ti piće,dužan si mi,dakle nema žrtve za nešto već čuvanje uskih sebičnih interesa.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom