Pogledaj jedan post
Old 15.01.2009., 00:59   #3
Quote:
mad max 04 kaže: Pogledaj post
Po mom osobnom misljenju precijenjen proizvod. Bolji je nas domaci med i visestruko jeftiniji
Ovako, maticna mlijec je zdravija od meda. S time da ja mislim na maticnu mlijec, proizvedenu iz kosnice, a ne komercijalni proizvod koji mozda ima veze s njom.

Isto tako treba znati da je jos ljekovitije ako se u isto vrijeme s maticnom mlijeci uzima i med.

Problem s maticnom mlijeci je sto je ona izuzetno nestabilna, drugim rijecima, brzo se kvari. Pa se zbog toga razvijaju razne metode, ne bi li se sacuvala ljekovita svojstva. I mislim da nije problem u maticnoj mlijeci, vec u metodama. Da li neka metoda djeluje, zaista uspijeva sacuvati maticnu mlijec da bude dovoljno dugo stabilnda da se moze skladistiti i prodavati na komercijalnoj bazi? E to je pravo pitanje i ja za sad ne znam tvrtku koja to radi. Probao sam Revitin proizvod, nekako me nije uvjerilo (iako, nisam ga dovoljno dugo koristio, naletio sam na MMS prije toga).

U svakom slucaju, tko misli koristiti maticnu mlijec, neka nade lokalnog pcelara koji ju proizvodi i neka se od njega direktno snabdijeva mlijeci i trosi odmah.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom