Pogledaj jedan post
Old 19.01.2009., 23:25   #10
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post
a propolis?
možeš mi reći koja bi bila razlika u namjeni između matične mliječi i propolisa i je li propolis "stabilniji" (ne znam u kojem sve obliku njega prodaju, u kapima i čemu još)...

šta bi ti preporučio, matičnu mliječ ili propolis, šta je bolje i šta je za koju namjenu?
Propolis je materijal kojim pcele zatvaraju sitne rupe, cime postizu da je kosnica bolje zatvorena, sto naravno znaci da je teze za neprijatelje prodrijeti unutra, a ujedno i toplije.

Maticna mlijec je hrana za matice.

Samim time, maticna mlijec je zdravija, puna energije i vitamina, minerala, ukratko hrane koja omogucava matici da neprestano izbacije jajasca, a jasno je da to zahtijeva puno energije, hranjivih tvari koje omogucavaju konstantno stvaranje novih jaja u matici.

Sad, to ne znaci da propolis ne treba uzimati, da je beskoristan ili tako sto. On ima i svojstva koja omogucavaju da ubija patogene, sto je bitno (pogledaj moj post o MMSu), dok maticna mlijec radi to i puno vise.

Ako moras birati izmedu samo jednog, onda maticna mlijec, koja je jaca, ali nestabilnija (propolis je stabilan). A naravno, najbolje je uvijek uzeti oboje, ako mozes. I med uz to pride. Pravi, prirodni sirovi med (koji nikako ne treba izlagati visokim temperaturama, inace odose mnoge tvari).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom