Pogledaj jedan post
Old 17.02.2010., 19:10   #13
Smile

Znam da ako položiš za vodiča možeš odmah raditi i kao pratitelj za cijelu HR, ali kao što sam rekao 5000kn mi je sad malo previše za dati, a osim toga ionako ti ni s tim papirom nitko ne jamči posao...pogotovo u Zagrebu gdje su se turistički vodiči već isprofilirali i praktički je skoro nemoguće nekom novom dobiti za voditi turu gradom. A i ekonomski fakultet u Zagrebu je katastrofa..svako malo otkažu te tečajeve zbog nedovoljnog broja zainteresiranih. Mislim da se to sada počelo odvijati i u Zagrebačkoj školi za menadžment...cijena : 5500kn. Uglavnom dosta para pa bi zato volio prije tečaja za vodiča malo raditi čisto kao pratitelj pa vidjeti šta i kako...imam ionako jedno 10godina iskustva u jako sličnim poslovima.
Ove tečajeve za pratitelje koje se nude po netu (Petros&sl...) svakako ne mislim upisivati jer smatram da je to obična mužnja love gdje najčešće niti išta naučiš, a niti dobiješ posao već si samo lakši za nekih 1500kn.
Slažem se za Ruse da su to pretežno avio turisti koji bi većinom ležali na plaži ili sjedili za barom i švedskim stolom bez previše aktivnosti, ali i to se lagano mjenja. S obzirom da su prošle godine ukinuli vize, ima svačega...čak i autobusnih tura iz Ukrajine za Hr, a klijentela više nije samo buržujska već ima i „običnih“ ljudi sa „običnim“ turističkim željama.
Prosurfat ću po posao, mojposao&sl...pa probat i sa zivkanjem agencija. A razmišljam i da bi se mogao probati nekako ubaciti u Crnu Goru jer to je praktički već postala „ruska gubernija“...sve su tamo pokupovali, ima ih više nego Srba.
U svakom slučaju hvala svima na savjetima i ako netko slučajno čuje da neka agencija traži pratitelja za ruski jezik(izvorni govornik s višegodišnjim iskustvom) i engleski jezik bio bih nadasve zahvalan da jave...
Lijepi pozdrav&hvala još jednom...
black russian is offline  
Odgovori s citatom