Pogledaj jedan post
Old 28.07.2010., 15:43   #13
Zanima me jedna stvar pa ću upisat u ovom topicu s obzirom da je nastavaka ove priče. Prije godinu i po napravia sam prekršaj, banalan, ali kriv sam. Nije bitno uopće u ovo priči. Žalia sam se, sastavia kvalitetan prigovor , ali ipak nakon godinu dana od događaja na kućnu adresu stiže poštar s uplatnicom i sudskim rješenjem koju je mama skupila, ali me je ovaj put bar pitala dal da uzme.
Rješenje je napravljeno jako šturo, kao da uopće sutkinja nije ni čitala moju žalbu već me unaprijed proglasila krivim, bez ikakvog obrazloženja presude. To mi je zasmetalo čisto s ljudske strane jer je bar mogla napravit kvalitetan zapisnik.
Konkretno mene zanima stvar oko plaćanja, radi se o iznosu od 1000 kuna. Na sudskom rješenju ne piše rok do kada sam ja dužan platit, ne piše mi uopće da li imam mogućnost plaćanja u ratama i piše da nemam daljnje pravo žalbe (visoki prekršajni sud i zašto se uskraćuje to pravo? ).
Da li sam dužan platiti iznos u određenom roku, da li mogu čekat određene opomene opet na kućnu adresu s obzirom da rok plaćanja nije naveden i da li mogu samoinicijativno počet plaćat u ratama? Da li postoji mogućnost da se krenu naplaćivat kamate protekom vremena i da na kraju budem dužan platit još veći iznos?
Mislia sam platit kaznu odmah prilikom uručenja uplatnice, zato sam i reka materi da uzme, ali nakon šta sam vidia na koji način je sastavljena presuda sutkinja mi je dobro digla živac pa sad ne želim uopće platit dok mi ne navedu neki rok plaćanja.
diko is offline