Pogledaj jedan post
Old 07.10.2013., 14:21   #18
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Bez obzira na što sam ja rekla, kontaktiranje nikad nije loše. Ja sam i od njih puno naučila. Samo za neke dublje duhovnije sfere paganizma, ne očekuj puno. Pravim duhovnjacima bilo kojeg puta nisu potrebne nikakve zemaljske organizacije i grupacije osim na samom početku kad je pojedinac još izgubljen u džungli informacija pa mu koriste razni kontakti. Ali za nešto dugoročnije, ne. Prave vještice/pogani/whatever nikad ne idu s tim u javnost niti vole gubiti vrijeme na druženja. Nikad. Takve nećeš naći ni u kakvim udrugama/društvima. Tako da od ovih možeš dobiti izvrsnu teorijsku podlogu. Ostalo se svodi na šalabajzanja po vani, nalaženja i pričanja o tome kako su kršćani bljak, kako šokiraju susjede ili bližnje svojim pentagramima oko vrata/oblačenjem/izjavama i slično.
hm, nisam ni sama sklona šalabajzanju po vani, ili božesačuvaj pretencioznom ogovaranju kristijana ili pubertetskim šokiranjem pentagramima

ovo za bivanje u javnost mi je jasno.. tako sam i nekako zamišljala tu praksu, više za uski, intimni krug. znaći li to da su 'pravi' pagani zapravo soleri?
moram priznati da me malo začudilo izdavanje knjige o takvoj temi, i to još na kioscima.. sve si mislim, kako će netko tko već nije u tome, išta shvatiti? i ne pretvara li se jedna mistična duhovnost u mainstream? ipak, lijepo je doći do informacija (bar onih osnovnih) na laki način...

Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
Prave vještice/pogani/whatever nikad ne idu s tim u javnost niti vole gubiti vrijeme na druženja.
pogani? nemoj da te čuju ovi iz PKH (u knjizi je jedan poveći dio u obajšnjavanju razilike između 'pogana' i 'pagana'..)
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom