Pogledaj jedan post
Old 22.01.2003., 08:41   #47
Quote:
krshcanin kaže:

A da se Hrvatska stotinama godina branila od Turske i islamske agresije to je valjda poznato svima. Šta je po tebi trebala napraviti, da puste da ih pobiju, protjeraju ili da se svi poturče?
Tvoji odgovori su smiješni. da ne kažem patetični.
Hvataš se za neke irelevantne stvari i izvlačiš zaključke.
koliko ja znam u Bosni Turci nisu ubijali i turčili.
Mislim da dovloljno govori podatak da u Bosni natpolovična većina nikad nisu bili oni kojima je Islam vjera. Kao što nisu ni u ostalim balkanskim zemljama koje su držali pod svojom vlašću. Osim možda Albanije.

naravno da su postojale presije kao što su tada postojale svugdje u svijetu, ali nigdje u svijetu nije bilo da se u to vrijeme izda naredba kojom se jevrejima, koje je protjerala inkvizicija iz Španjie, dozvoljava da se nastane u Otomanskoj carevini i da budu pod zaštitom iste te imperije.
Hajmo malo bliže u historiju. toliko je to blizu da gotovo postaje glasina.
Početkom sukoba između jedninica HV i HVO protiv Armije BiH došlo je do masovnih protjerivanja bošnjačkih izbjeglica iz Dalmacije. Jedino mjesto gdje do progona nije došlo je Istra.
Šta su žene starci i djeca krivi za ono što se tada događalo u BiH.
I nemoj pokušavat reći da se to nije desilo jer sam u to vrijeme bio u Istri.
Danas se sva sredstva koriste u onemogućavanju izgradnje islamskih vjerskih objekata u Rijeci i mjestu Roč u Istri.
napominjem da je grad sa najbrojnijom muslimaskom populacojm u Hrvatskoj Rijeka. Ne treba zanemariti ni Istru u koju je razvojem rudarstva došao izvjestan broj iz Bosne koji su sada hrvatski državljani.

Novne su objavile za Roč da se ljudi "plaše munare".
Pa nije raketa zaboga.
u isto vrijeme na lokaciji "Gospino Vrilo" blizu Mjesta Turbe u Bosni završava se katolička bogomolja.
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom