Pogledaj jedan post
Old 02.03.2011., 15:52   #40
Quote:
cantona007 kaže: Pogledaj post
… Policajci trebaju biti pristojni u ophođenju s građanima…
Definitivno so se složili oko toga, ali ti tada nisi bio u poziciji procjenjivati bilo koga drugoga, budući da si i sam bio u nezgodnom položaju.


Quote:
cantona007 kaže: Pogledaj post
… Može li se ovo uzet u obzir?
Sila ili prijetnja…
Ne može.


Quote:
cantona007 kaže: Pogledaj post
… Jesu li mi olakotne okolnosti što ja nisam mogao vrijeđati i omalovažavati moralne osjećaje građana iz jednostavnog razloga što u to vrijeme nikoga nije ni bilo u blizini?...
Nisu. Dovoljna je prisutnost policajaca, čime se potvrđuje da na ulici nisi bio sam.


Quote:
cantona007 kaže: Pogledaj post
… jedina greška…
Nemoj to tako postaviti na sudu, jer se sutkinji/sucu to neće svidjeti. Tako ne izgleda da si svjestan prekršaja. „Jedina greška“ je ta što si pišao na cesti, a sve dalje je neizbježni slijed događaja.


Quote:
cantona007 kaže: Pogledaj post
… Kako izgleda procedura na sudu,dolazi li jedan od policajaca kao svjedok ili? Na temelju čega sve sudac donosi odluku?I koliko su uopće česti u praksi ovakvi prekršaji?
Obično prvi put zovu samo tebe. Ako priznaš, dogovorite se za kaznu i to je to. U suprotnom, određuje novo ročište i zove i policajce. Oni dođu i posvjedoče, a dalje je postupak isti - opet osuda. Tu je riječ o jednostavnom prekršaju bez puno mogućnosti izbjegavanja, tako da će i postupak biti jednostavan. Moj savjet ti je da priznaš, objasniš da ti je stvarno bilo sila, navedeš da se neće ponoviti, da si student bez primanja, da nisi kažnjavan i sl., te tada stvarno nećeš imati većih problema. Zamoliš za opomenu, a ako ti to odbije, dat će ti izrazito malu novčanu kaznu. U praksi ovi prekršaji su relativno česti, ak ih se usporedi s drugim prekršajima protiv javnog reda i mira, ali ako ih uspoređuješ s prekršajima općenito, onda su iznimno rijetki.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom