Pogledaj jedan post
Old 29.03.2011., 20:05   #12
Quote:
Black~Butterfly kaže: Pogledaj post
Ja sam sada 8. razred i htjela bi se upisati u ŠLUS 2011/1012... Htjela bih doći do nekih podataka pa sam odlučila potražiti pomoć na forumu.
-čula sam da su u 1. razredu svi skupa,a da se tek u drugom bira smijer... dali je to istina?
-Dali postoje neke pripreme za prijemni?
-Kako zapravo izgleda taj prijemni?
-dali se u školi može steči potrebno znanje jer puno se priča da je to stvarno loša škola s ludim učenicima i nastavnicima o.O (mislim na pojedince naravno)

hvala unaprjed,nadam se brzom odgovoru
-u 1. razredu je ajmo reć uvod, sve općenito. na kraju biraš smjer koji želiš (dizajn odjeće, grafički, fotografski, industrijski, slikarski ili kiparski dizajn)... zato skupi petice, jer se dogodi da oni koji su lošiji upadnu tamo gdje treba popuniti mjesto, a gdje ni sami ne žele...
od predmeta na toj godini imaš kemiju, geografiju, glazbeni, plastično oblikovanje, matematiku, hrvatski, engleski, povijest umjetnosti, povijest, tehničko crtanje, pismo, teoriju oblikovanja, crtanje i slikanje, tjelesni i etiku/vjeronauk.
i da, niste svi skupa već postoje 2 razreda po cca 30 učenika... tako ti je i u drugom razredu, samo ste podijeljeni po smjerovima, znači u jednom razredu su zajedno slikari, industrija i odjeća, a u drugom grafika, kipari i foto (i to samo na ovim općim predmetima tipa hrvatski, engleski...)

-za pripreme za prijemni se moraš sama snaći... ja to nisam išla pa nemam pojma...

-više se ne sjećam jesmo li prijemni imali dva dana ili sve u istom danu, ali uglavnom - crta se olovkom kip mojsija i slika se temperama nekakva stolica... bitne su ti proporcije i pripazi na kompoziciju, nemoj da crtež bude premal u odnosu na papir ili ipak prevelik... i NIKAKO NEMOJ sjenčit razmazivanjem prstima! a tempere, potrudi se dočarati boju stolice, miješaj boje i normalno, pripazi na perspektivu.

-šta se znanja tiče, sve ti je individualno, neću govorit da je teško kad nije, lako je, barem je meni bilo... tamo negdje u 3. razredu izbace vam matematiku iz obaveznih predmeta, ali bih ti ipak preporučila da ju uzmeš kao fakultativni predmet, jer stvarno nije teško, a imat ćeš širu paletu izbora fakulteta poslije...
i nije škola loša, strukovna ko strukovna, i više je usmjerena na kreaciju nego reprodukciju, pa nije gimnazija (iako bi bilo baza da je neka umjetnička gimnazija šema hehehe)

šta se tiče same škole, profesora i učenika u moje vrijeme (oke, ovo sad zvuči kao da sam baba ) bilo je ludo i nezaboravno i da mogu opet birat, izabrala bih ŠLU (samo možda drugi smjer )

ako ikoga još nešto zanima nek mi se slobodno javi tu ili na pp, informacije iz prve ruke su tu navali narode!

Zadnje uređivanje Dijaa : 29.03.2011. at 20:18.
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom