Pogledaj jedan post
Old 25.02.2008., 18:31   #92
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
vandea. ako su joj febrilne bile na 37,3 jel to znači da je strah drugih roditelja od f.k. prvi visokim tempretaurama neopravdan (s obzirom da je kod vas to bilo na niskoj temp?)
Ja sam majka djeteta koje je imalo febrilnu (jedan put pri visokoj temepretauri) pa sam malo više čitala o tome.Postoje razne vrste konvulzija.Najčešće su one pri visokoj temeperaturi ali moguće su i pri mali temeperaturama.Dijete moje prijateljice imalu ih je u fazi pothlađivanja.Dakle dijete je usljed nečega počelo gubiti temperaturu i tada je konvulzirala.Dakle u pitanju su samo različite vrste konvulzija.Mislim da se od toga ne možemo zaštiti.Moje mišljennje je da je prvo pitanje da li je dijete sklo9n temperaturi kao reakciji.Npr. moja sestra kada ima neke jake upale zafibra 37,5 - 37,8.Dakle ako ona ima teperaturu 38,8 znači da je nešto strašno.Ja npr. se mao iznerviram i imama 37,5.Dakle nama dvjeme se ne može isto pristupiti.
Osobno svom djetetu snižavam temperaturu kada pređe 38,5 ako brzo raste ili 39 ako polako raste..Do tada puštam da se bori sam.Voltaren ne dajem nikada jer on brzo obara fibru što može šokirati mali organizam.Ibruprofen mi se pokazao naučinkotiviji.Polako obara temp. ali jako dugo je drži pod kontrolom.Strogo se držim razmaka od 6 sati.Između ga kupam(temp. vode 2 stupnje maxismalo hladnija od temp.tijela) ili ako je baš kriza kada gubim kontrolu nad fibrom dam pola ćepica (plicet).
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom