Pogledaj jedan post
Old 22.12.2008., 14:11   #9
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Lokacija Split.
Ako netko zna koliko se kreću cijene postavljanja? Stavio bih npr 4-5 greda dužine cca 4,5 m.
teško je odrediti cijenu postavljanja...zasto? - zato sto je to relativno lagan posao. Ako se radi samo o 4-5 greda ne vidim razloga zasto ih sam ne postaviš jer to je u istinu lagan posao...neznam koje grede kojih dimenzija ali recimo neka su 10 x 10 cm...Kazes krov je kosi - nadam se da je betonski jer je onda lakse za raditi jer ako je strop FERT moze se desiti da sarafom pogodis fert gredicu i onda nece saraf unutra...
sto se tiče gredica bilo bi najbolje da uzmes alat koji zovu TESLA..neznam kako se kod vas kaze...i onda sa "teslom" sam uredis grede da izgledaju ajmo rec starinski...jer greda koja je blanjana i pravilna ne zasluzuje da visi na plafonu jer je to totalno bezveze...radije je poteši sa teslom onako doslovce kao da si pijan...jer onda bude efekta...ofarbaš ju i onda postaviš gore...kazem ako je krov betonski ide lakse...izbusis rupe na gredama dok su na zemlji i onda ih sa kompanjonima (kumom ili nekim slicnim s kim ces kasnije piti pivu) dignes gredu na poziciju i izbusis rupe u krovu...maknes gedu na pod...u rupe u plafonu stavis tiple...vratiš gredu na mjesto...spicis sarafe i to ti je to...

recimo za postaviti te grede...majstoru bi trebalo sat i pol...e sad on ti nece naplatiti po satu jer to nebi bilo ni 100 kuna ali recimo 300 ce ti sigurno uzeti...
a ako sam napravis - gajba pive je 100 kuna a sarafe ionako moras kupiti jer majstor ionako naplacuje samo ruke
Sniperman is offline  
Odgovori s citatom