Pogledaj jedan post
Old 22.07.2010., 17:53   #731
Problem sa susjedom i okućnicom

Post će vjerojatno biti malo poduži, a i nisam sigurna hoću li sve baš najbolje objasniti, ali molim vas, ako itko ima neki savjet.
Naime, živimo u obiteljskoj kući sa 3 stana, u jednom moja obitelj, u drugom druga obitelj(tatina sestrična i njen muž) te postoji još jedan stan u vlasništvu te druge obitelji u kojem se nalazi kozmetički salon kćeri tog bračnog para. Isto tako, postoji i okućnica koja je podijeljena na tri trećine, 2 njihove i 1 naša. Na jednoj su trećini oni već davno izgradili kafić i neku malu kao terasu (legalno ili ne, ne znam), a nedavno su i na preostale dvije trećine krenuli graditi, nisu nam htjeli reći što, terasu ili parkiralište jer se nas to, kao, ne tiče. Mi smo u katastru izvadili onu česticu gdje piše da mi imamo trećinu, ali su nam rekli da se ne može reći koju, da za to treba etažirati. Budući da je za pretpostaviti da je ona trećina na kojoj je kafić njihova, reklo bi se da je jedna od ove 2 naša. Je li to tako ilii ipak postoje neke pravne zavrlame? Isto tako, htjela bih reći da se ta naša okućnica vodila kao pašnjak pa mislimm da im je za ove radove trebala dozvola. Jesu li je mogli dobiti bez našeg pristanka jer smo i mi vlasnici? I mogu li im ja pozvati inspekciju da zatvori gradilište ili ih moram prvo tužiti ili nešto drugo?
Molim vas za odgovore, bilo kakva pomoć je dobrodošla. Hvala unaprijed.
bananka is offline  
Odgovori s citatom