Pogledaj jedan post
Old 22.08.2010., 19:02   #74
Quote:
Kaktuscarica kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Ipak mislim da mi taj čovjek kojeg plaćam nema šta onemogućavati pristup mojem vlasništvu.Razumiješ da on meni do danas nije dao ključ od tih prostorija,morala mi ih je napraviti susjeda koja ih je isto moljakala dugo i nije dobila.Kada se promijene brave onda se suvlasnicima treba dati nove ključeve i gotovo.Koji je problem napraviti ključ?Ako mu je to problem onda nek se ne bavi tim poslom.
Ma naravno da ti treba dati ključ, i to zna i on, pristupi mu na način posudim pa vratim sutra, ubacim vam u kaslić i bilo bi vrlo čudno da ga ne dobiješ. Ako se čovjek ustoboči, imaš osnovu da ga tužiš za ometanje posjeda.

Quote:
Kaktuscarica kaže: Pogledaj post
Očito nisi pročitao da mi je čovjek prijetio!!!Samo to mi je dovoljno da ga ne želim više za upravitelja.
Predstavnika. Ako ti je stvarno prijetio, prijavi ga policiji. Zakon o Vlasništvu čak u nekim ludim situacijama predviđa da se nepodnošljivog suvlasnika može natjerati da proda stan, ali nekako sumnjam da će ikada biti takve presude.

Quote:
Kaktuscarica kaže: Pogledaj post
Nisi pročitao ni da se u zgradi obavljaju samo oni radovi za čije članovi vijeća suvlasnika imaju registrirane obrte i firme.Istovremeno se ne obavljaju neki prijeko potrebni radovi.Kako bi to moglo biti dobro?Da on naruči radove za 30 000 kn a mi saznamo za to nakon što su radovi obavljeni?
Što se tiče radova - to je nerješivo, ako dolaze majstori od Upravitelja onda se kaže da su preskupi (i realno često jesu), ali ako bilo tko drugi dovede nekog majstora onda je to "sigurno njegov prijatelj" i "dijele novce". Možeš urgirati kod Upravitelja da ne dozvoli ikojim majstorima osim svojima da rade na zgradi. Bit će možda skuplje, ali manje sukobljavanja. Inače za radove iznad 20K kuna neophodno je skupljanje tri ponude itd. Sva pitanja opravdanih, neopravdanih, skupih i kojekakvih radova uputi Upravitelju, jer ONI drže novac, i oni svaku kunu odobravaju za sve inicijative Predstavnika. Ako ih nitko iz zgrade ne zove, misle da je sve u redu. Ako netko stalno protestira, razmislit će što smiju samo tako.

Quote:
Kaktuscarica kaže: Pogledaj post
Meni je super kako vi svi tvrdite da se za psa ne smije plaćati.Ja to znam!!!
Ali kako da ja sprijecim majmuna da za moj stan prijavi troje?
Ja to nikako ne mogu.Očito taj čovjek može odlučivati koliko ću ja novaca mjesečno plaćati pa ga ja ne smatram beznačajnim faktorom u cijeloj priči.Radi mi velike probleme.
Možeš sama otići u Vodovod, Patačićkina ulica, i prijaviti svoje brojno stanje. Stanari to znaju zloupotrebljavati, pa Vodovod ima mogućnost da Predstavniku daju pravo "veta" na svaku promjenu stanja u zgradi. Neke zgrade to imaju, neke ne, ne znaš dok ne pitaš. Po mom iskustvu još je veće njesra kad si svatko može mijenjati stanje sam, jer se pametnjakovići odmah prijave na najmanje moguće, i svršavaju na ideju kako im susjedi sufinanciraju režije.

Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Kaktuscarica, nisam čitala o tvojim problemima otpočetka, ali ako ti je problem s vodom i ako je štediš, zašto ne ugradiš svoj vodomjer?

Kad smo moj muž i ja živjeli u stanu u kojem je bilo zajedničko brojilo i kad smo iz stana izbivali 4 dana u tjednu, plaćali smo oko 60 kuna i to na prijavljenu jednu osobu!!! A sad, kad imamo svoje brojilo, plaćamo 30 kn i to tako da je sad jedna osoba cijelo vrijeme doma, a jedna još uvijek 4 dana u tjednu nije kod kuće. Pa sad ti vidi . U bivšoj zgradi bi plaćali 120 kn da smo prijavili dvije osobe (a nismo jer nas zbilja nije bilo 4 dana u stanu), a sad plaćamo 30. Meni zbilja nije jasno što ljudi rade s vodom .
Komplicirano. I pravno a nekad i tehnički. Trebali bi svi stanovi istovremeno uvesti svoje vodomjere, a dobiti 100% za bilo što je koma. Ako neće svi, onda onaj koji se odvaja treba suglasnost od ostalih (ista stvar). I na kraju ako se i odvoji, treba netko (tko nije on) javljati stanje tog brojila...

A u nekim zgradama je i tehnički problem jer ima više vodovodnih vertikala (kuhinja/WC) pa koliko izljeva toliko onda treba vodomjera...

Zadnje uređivanje ZloPrase : 22.08.2010. at 19:16.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom