Pogledaj jedan post
Old 09.07.2005., 03:27   #51
Talking Izvještaj iz dječije sobe ...

Quote:
Einherjer kaže:
Meni je nedavno kroz ruke prosla "Jedes Kind kann
schlafen lernen" by Annette Kast-Zahn, knjiga koju su mi mnogi preporucili, ukljucujuci pedijatra.
Hmhm, ako Frau Kast-Zahn tako kaže ... i mi smo nabavili tu knjigu i idemo po toj metodi. A to je: Dijete pripremiti za spavanje, puno maženja i nježnosti, ali ne dozvoliti da zaspe na cici. Onda "laku noč", i bok. Zatvoriti vrata, čekati 2 minute, ako dijete plače, natrag u dječiju sobo, tješiti dvije minute. Zatim čekati 4 minute, pa opet po potrebi 2 minute tješenja, itd. do maksimalnog čekanja od 6 minuta (original plan je 3, 5, 7, 10, 10, 10, ..., ali mi smo počeli sa manje).

I rezultat? Sinoč je zaspala za sveukupno nekih 45 minuta. Trenutno ima tradicionalno buđenje usred noči, i umjesto cice dobije riječi utjehe od mene. Tako već skoro sat vremena ... Uf, treba živaca za ovo ... i forum ili neku igricu ... tješim se time da je bebi rekorderu trebalo osam dana (odnosno noči) da nauči samostalno spavati, i nadom da moja neće oboriti taj rekord

Slobodno malo navijajte za mene Treba mi malo moralne potpore, osječam se kao da zapuštam vlastito dijete
Secundo is offline  
Odgovori s citatom