Pogledaj jedan post
Old 13.09.2017., 15:25   #54
mi imamo vrlo ozbiljan problem s tatom-hrčkom koji redovito donosi u stan, po njemu "još uporabljive", stvari koje nađe kraj kante za smeće, po putu ... ukratko, dovlači sve i svašta, a najzanimljivije je što to sve uredno sortira i slaže kao da će otvoriti dućan
živi sam već dugo, tako da je stan od cca 90 m2 natrpao tuđim otpadom, gubeći svaki osjećaj logike, narušavajući dobrosusjedske odnose, više mu nitko ne dolazi u posjete pa čak i ugrožavajući svoje zdravlje zbog nemogućnosti čišćenja i održavanja stana...
na svaki pokušaj urazumljivanja, reagirao bi ili agresijom ("ovo je moj stan i ako ti što smeta ne moraš dolaziti") ili bi mu stvarno ozbiljno pozlilo (visoki tlak, srčani problem ...)
zaključno, deset godina se pokušava s njime "dogovoriti", tj. zajednički pronaći rješenje, ali on je i dan danas jednako tvrdoglav i nerazuman uz obrazloženje da je njemu dobro i neka ga pustimo na miru još ovih par godina što će poživjeti ...
jednom smo stan djelomično raščistili dok je bio u bolnici, ali ajme ... kad se vratio, umjesto "bravo djeco, baš mi je sada lijepo u čistom stanu" doživjeli smo takav ispad bijesa i ljutnje, optuživanja da smo mu bacili baš neke važne stvari, zabrane dolaska u stan ....
__________________
carpe diem
Casperina is offline  
Odgovori s citatom