Pogledaj jedan post
Old 21.02.2012., 09:04   #4
Evo mi smo (suprug i ja) prije 5,5 godina iz Zg otisli na selo. Ustvari nije to cak ni selo vec jos rijedje od sela naseljeno mjesto. Ne mogu se pozaliti. Ja putujem nekih cca 1 sat dnevno vlakom na posao i nije neki napor koji bih pretjerano izdvajala. Osobno, strasno mi je bitno da se vratim doma svaki dan jer zaista voli biti kod sebe doma :-)) Imamo vocnjak, mali i vrt cca 100m2 te 4 koke porad jaja. Nikada nismo spricali nikakvim kemikalijama nista. Kod nekih stvari koristim koprivu i to je sve. Stavimo malo krompira jer nema bas mjesta za neke kolicine, nakon 2 godine su se pojavile zlatice. Svaki dan ih skidan a listove gdje su jajasca kidam. Kidam i skofrcene listove na jabuci, sljivi i breskvi te kada vidim neki ispigani list (kao da su neki zeleni cickovi zapiknuti) na lozi i to kidam. Nemam pojma kako se sve te boloesti zovu, sigurno imaju ime, noobzirom da ne mislim spricati nicim za sto moram postaviti dijagnoszu ne opterecujem se time. Svake godine nesto od zasijanog omane. No isto tako svake godine sa 2-3 vrste doslovno nemamo kamo. Voce je svake godine dostatno za nas dvoje, jedino tresanja i visanja ima uviiek na bacanje, a jabuke svake druge godinedoslovno buknu. Sto se koka tice, imam rodbinu u Slavoniji pa kada odem do njih donesem 2 vrece kukuruza mljevenog (i to vlakom pa sam ko pravi seljak, tada obicno ponosno dignem glavu :-))) ), a ako usfali kupimo srot u vet stanici. Naravno svo povrce i lisce iz vrta dobiju i moje pernate damice.
Moj vrt bi vjerojatno bio i isplativiji da se ja imam vremena svaki dan posvetiti njemu, no kao sto rekoh, za nas je dosta i to sto je i uvijek ima za podjelit i za zamrzivac pa za zimu. Sto se tice pljevljenja, trudim se dok su biljke male da imaju sto vise zraka, no poslje uglavnom dosta sve zaraste, ne zato sto ja mislim da je to super i korisno vec jednostavno kada sve krene nicat to ide tako brzo pa i korov da zaista nemam mogucnost da miscem istom kinetikom kao sto raste. No eto, cak i uz to ima se :-))
Sretno!!!!
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom