Pogledaj jedan post
Old 25.05.2010., 20:58   #169
Quote:
valeiiva kaže: Pogledaj post
najbolje za tebe i za ostale je da si polozite ako niste ateste za TIG zavarivace(argon),moj brat radi kao tig zavarivac u jednoj nasoj firmi i vijeruj te mi i ovdije je taj poso dobro placen,samo treba naletiti na dobrog poslodavca,a prijatelj mi radi u njemackoj kao tig zavrivac preko ZAGREB MONTAZE i ima 15 eura po satu,plus prijevoz,hrana i smijestaj,tako da sretno svima,ja sam sad kreno na 4mijesecni tecaj za tig zavarivaca i nadam se da ce biti posla,kako drugi govore da ga ima u toj struci

...i zivjeli su sretno do kraja zivota...

citirani post i ovaj gore poznati zavrsetak imaju nesto zajednicko, a to je da je oboje ustvari bajka!

scusa veleiiva, no nade i racunanje na posao nakon obuke za zavarivaca tig postupkom (pa i svim drugim postupcima) su u trenutnoj situaciji uzalud potroseno vrijeme, da se ne ponavljam, procitaj temu od pocetka i uvidjet ces o cemu se radi i gdje je problem.

osim toga, zg montaza ne placa hranu u njemackoj, nitko ne placa, mozda u vidu nekog dodatka na satnicu ali to uvijek dodje na 0 (nulu), a ako je to sa hranom neistina, vjerojatno je neistina i visina satnice o kojoj govoris, ustvari sigurno nije istina, danas niti dobar kombinatorac nema vise od 15 eura, dakle molio bih da se ne pisu ovakve gluposti jer ovo netko i cita, a i nije pristojno lagati jel

tvoj tecaj (ja bih ga nazvao obukom) od 4mj nece ti 'kupiti' posao, i ja sam argonac bez iskustva sa iskustvom u zavarivanju od cca 9god, i, radim li kao argonac? ne! ne moram objasnjavati zasto, ne!?

dobar zavarivac se ne postaje nakon obuke vec nakon dugogodisnjeg ili visegodisnjeg iskustva (netko ni tada a netko pak kroz par mjeseci), stoga, satnicu od 15 eura neces imati ako se ova situacija nastavi nikada, a ako se popravi i ti budes dobar argonac (znaci negdje 'naberes' iskustva) onda mozda i hoces, tamo negdje par godina nakon povratka stabilnosti u svijetu, stoga spusti ocekivanja da budu manja razocarenja, i radi na obuci 'kao lud', svaki sat je jedan sat iskustva vise, pozdrav!
cohkka is offline  
Odgovori s citatom