Pogledaj jedan post
Old 08.12.2011., 13:00   #68
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Mislim da preuveličavaš, mama je napisala da bi joj bilo neugodno platiti još i to zbog toga što joj kuhinju plaćaju.
Moje mišljenje je da dijete ima pravo na djetinjstvo a ne na razmišljanje o kućnom budžetu roditelja.

Da sam ja u takvoj situaciji bila, ja bih posudila tih 20 kn ili ju ne bih poslala.

Svakako se ne bih držala nekih svojih principa pa da mi dijete gleda prijatelje kako jedu mekić, kažem, trebalo je promisliti kako će se on osjećati tamo na licu mjesta, ali to nije bitno, bitno da on shvaća obiteljsku situaciju
Je, to je jako lijepo pod pretpostavkom da život nije nepredvidiv i da te ne može preko noći pretvoriti iz bogataša u siromaha.

I ako živiš u takvom svijetu.

Moje je mišljenje da sva djeca na svijetu imaju pravo na normalno djetinjstvo, a ne da razmišljaju kad će slijedeći put jesti i piti i hoće li ikad više vidjeti roditelje.

Sad ćeš reći da to nikakve veze nema s temom. Možda i nema, ali ja to gledam svakodnevno pa možda zato imam skroz drukčiju percepciju.

Ja bih dijete poslala na izlet, u muzej, i objasnila mu kakva je situacija s odlaskom u McDonald's. I čisto sumnjam da to dijete ne bi razumjelo.

Ako ga ne bih poslala - kakvu poruku mu šaljem? Da je izolirano zato što je siromašno? Da je to sramota?

Kako će se osjećati na licu mjesta?
Pa ja mislim da je svakako bolje od osjećaja potpune izoliranosti.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom