Pogledaj jedan post
Old 13.05.2013., 22:41   #4642
Instalacija pvc klizne stijene?

U nedoumici sam oko ugradnje pvc klizne stijene. Navodno pvc stok od klizne stijene ima na dnu malu rupu za praznjenje kondenzata (oko 3 cm od dna profila). Muci me kako postici dobar zavrsetak hidroizolacije (prije postavljanja keramike) na pvc stoku. Dodatan "problem" je sto mi klizna stijena dijeli dnevni boravak od balkona koji je oko 1.5 cm visi od dnevnog boravka te je ispod sloja betona hidroizolacija od bitumenske ljepenke V3. Zidar mi govori da nema nikakvih problema da se hidroizolacija i dalje rijesi sa ljepenkom nakon postavljanja bijelog pvc prozora, i da se ljepenka na rubovima malo zadigne tako da voda ne bi ulazila u dnevni boravak. Ne razumijem kako to misli izvesti spoj ljepenke na bijeli pvc kad znam da se ljepenka topi plamenikom itd. Ne znam ni kako se uobicajeno rade ti spojevi pa molim nekoga ako ima sliku pravilnog presjeka (s hidroizolacijom) kroz pvc kliznu stijenu na mjestu instalacije.

Drugo pitanje, ...zanima me da li tko ima iskustva sa samoregulirajucim sustavom prozracivanja kod pvc prozora? Da li tko od vas to ima i kako je zadovoljan? ...Recimo, Rehau ima takav tzv. Aircomfort sistem.

I trece pitanje, ima li tko iskustva koje firme za pvc stolariju na podrucju Rijeke treba izbjegavati? tj. da li su TECOL, TROHA-DIL, A.B.S., ELATIO preporucljive? Tecol radi s Finstral, Ovlo, Kommerling profilima, Troha dil sa Salmander, A.B.S. i Elatio sa Gealan profilima.

Zadnje uređivanje Pasman981 : 13.05.2013. at 23:15. Reason: dodatak postu
Pasman981 is offline