Pogledaj jedan post
Old 18.05.2008., 22:31   #267
Quote:
*Ana# kaže: Pogledaj post
Citam ovu diskusiju o Amsterdamu i htjela bih ovo potpisati, meni je Nizozemska zakon (bila sam tamo), ne shvacam kako je netko uopce moze usporedjivati sa zemljom kao sto je Hrvatska, zemlja u kojoj vlada mito i korupcija, steka skolstvo, zdravstvo, silovatelji, ako uopce bivaju osudjeni, dobiju godinu dana zatvora, a kada netko opljacka drzavu, dobije deset puta vise itd., itd. Uostalom, ako mislite na legalizaciju trave, Nizozemci jos najmanje puse, coffee shopovi su uglavnom puni turista.. No, dobro, sto ljudi, sto cudi..
Ja ne uspoređujem Hrvatsku sa Nizozemskom, ali ne vidim zašto bi se Nizozemskoj trebalo težiti?
Ok, ako gledamo određene stvari koje si ti gore nabrojala, ali kao što rekoh, meni pretjerana liberalizacija nije dobra.
Samo to.

Quote:
*Ana# kaže: Pogledaj post
Sto se tice Nizozemaca, malo sam ih upoznala izvan Nizozemske pa nisam kompetentna komentirati njihovo ponasanje van svoje zemlje. No, nisu li takvi (kao sto si rekla za Nizozemce) i Britanci, Amerikanci.. O nekim Bosancima van Bosne necu, kao ni o nekim Hrvatima koje sam imala prilike vidjeti u inozemstvu. No, ne zelim globalizirati, ima i predivnih Bosanaca vani, kao i Hrvata itd. Svijet je lopta sarena, i to je super.
Pa, ne mogu reći da su i drugi takvi. Je, ima ih, ali Nizozemci su svi odreda takvi.

Bit tog posta je bila ta da ako već imaju toliku liberalizaciju i ako su već toliko uber-šta-ti-ja-znam-što-sve-ne onda se to može i pokazati, ili?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom