Pogledaj jedan post
Old 11.03.2007., 10:46   #4
Quote:
Gnjuščić kaže: Pogledaj post
Moj stari otac u zadnjih par dana ne moze na noge. Desna noga mu je izvan kontrole, a i lijeva je vrlo slaba. Do prije cetri dana je isao kako-tako, ali sada nikako. Nekoliko dana prije nego sto ga je to snaslo, osjetio je da ne moze na desnu nogu i da gubi ravnotezu. Sve je pocelo glavoboljom, nekim talasima koje je osjecao kao visok pritisak. To se nastavilo sa dvije –tri glavobolje jaceg intenziteta, ali relativno kratkotrajne, opet u talasima ( tri – cetri talasa od po cca minutu ). U prvom momentu je nakon toga osjetio jacu slabost i iscrpljenost. Kasnije se periodicno javljala glavobolja i progresivna slabost, da bi se nastavilo slaboscu koja naidje i prodje, ali slabost na nogama ostaje. U periodima kada nema slabosti i ” nekog, tesko objasnjivog ” osjecaja u glavi koje ga prati vec godinama, je dobro i pshicki aktivan. I u trenucima glavobolje, psihicki je sasvim normalno.

Govor normalan i obje ruke ima normalno pokretne, a mentalna sposobnost je sasvim nepromijenjena – standardna i vrlo dobra s obzirom na njegovu duboku starost. U pocetku som mislili da se radi o nekoj psihosomatskoj manifestaciji, da bi posumnjali na djelovanje tableta ( vise raznih lijekova ), pa preko netipicne gripe, bez temperature ( boli ga glava kada nakon sjedenja ustane ) i zadnje sto nam na pamet pada je mozdani udar. Obracali som se ljekaru, ali on sve objasnjava njegovim godinama ( 93-ca ).

Kljucno pitanje, je da li se radi o mozdanom udaru, i da li bi pomoglo dnevno povecanje doze aspirina ( 180 mg ), koje bi to ” ispralo ” ?
Iz ovog što si napisao, a iz vrlo lošeg iskustva svoje mame, ja bih vam preporučila da pod hitno odete na MR. Morat ćete to obaviti privatno, ali najtoplije vam to preporučam!
Ne bih vas htjela plašiti, ali većinu ovih simptoma je imala i moja mama.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom