Pogledaj jedan post
Old 02.05.2009., 08:31   #4917
Quote:
firestorm kaže: Pogledaj post
vidim, zapalili ste se za nekakav tunel, ali ja ću vas nešto pitat pa nek mi odgovori tko stručan;
koliko je uopće četverotračan tunel (jer i luda ptica na grani zna da je jednotračan tunel potpuno neprihvatljiv i pogibeljan - što se tiče same sigurnosti) otporan na ovo "najtrusnije" područje - potrese?? nekažem ni da most nije sigurniji, ali ja bih osobno volio rađe biti na mostu kad zatrese nego u nekom 5 km ili dužem podmorskom tunelu.. ???? a činjenica je da baš u ovom području potresi dobro udaraju..
braco, što se tiče one rasprave s bjesomarom i "teških riječi".. čovjeka vjerovatno ovo sve frustrira iz nekih političkih razloga, ili tko zna što.. žalosno je vidit da su hrvati protiv spajanja svog teritorija. sigurno bi i bjesomar drugačije mišljenje imao da živi tu gdje smo ja i ti, pa kao i onaj u istri.. svak pametuje gdje mu je bolje potrošit 5 milijarda (premda neznam odakle sada 5, kad most može koštat max do 3 milijarde)... a sva sreća što Vlada zna najbolje! i jučer kad sam prošao pokraj mosta - dobro se praši, a to je najbitnije!
i još da dam komentar na onaj članak u "vlajskoj"slobodnoj.. ČISTA LAŽ!
BIH carinici i policija katastrofalno postupaju prema svima koji prolaze preko GRANICE, ne samo kroz grad neum. sad su oni počeli sve zaustavljat i pretresat, pa i na našem teritoriju na bistrini! (jer je bih granica ostala 4,5 km od sadašnjeg graničnog prijelaza bistrina). MOST ŠTO PRIJE!!!!
"... i luda ptica na grani zna da je jednotračan tunel potpuno neprihvatljiv i pogibeljan ... "

Je, točno je to. Ali, tunel Učka je jednocjevni s dva smjera i još nije bio niti jedan incident sa smrtnim slučajem u njemu u preko 25 godina ekspoatacije. Znači, ja se po tebi danomice izlažem smrtnoj pogibelji jer vozim takvim pogibeljnim tunelom.

Norvežani su potpuno ludi. Ludi su kao ptice, jer su im gotovo svi tuneli jednocijevni i dvosmjerni. A imaju ih preko 200 u ukupnoj dužini od preko 900 km- Od toga 30-tak podmorskih u ukupnoj dužini od preko 120 km.
vbureti is offline