Pogledaj jedan post
Old 04.12.2011., 22:28   #1
Užasan odnos medicinskih sestara prema pacijentima

Vjerojatno se o ovome već raspravljalo, no poželjela sam otvoriti ovaj topic i osvrnuti se na ovaj učestali problem nakon što je moja baka bila na operaciji.
Nakon operacije se nije mogla ustati, oprati i ići na wc i sestre su je doslovno namjerno ostavljale prljavu i posranu.
Čak joj nisu niti kateter promijenile na vrijeme.
Uz tu nebrigu osorno su joj se obraćale s ponižavajućim stavom i bacajući ionako nemoćnu i tužnu staricu u još dublju depresiju.
Napominjem, baka je bila u 100 km udaljenoj bolnici i nisam je mogla posjećivati svaki dan, već jednom tjedno, no kad smo došli po nju, ona je bila prljava, posrana i neću pretjerati kad kažem - na samom pragu odustajanja od života.

Istovremeno mi je i stric koji je preminuo završio u bolnici prije svoje smrti - nepokretan i tu je također došla do izražaja surovost medicinskih sestara.

Pitam se kako to da osoblje koje bi trebalo barem po dužnosti biti najhumanije pokazuje toliku količinu svireposti?
I sama sam prije nekoliko mjeseci bila na operaciji i svjedočila istom surovom odnosu medicinskih sestara.
Dakle, govorim o tri različite bolnice u tri različita mjesta, a sigurna sam da je i na ostalim mjestima, tj. bolnicama tako.

Strica doslovno nitko nije niti pogledao dok je kao pseto ležao nepokretan i na samrti (a relativno je mlad čovjek).

Postoji li neko psihološko objašnjenje za ponašanje medicinskih tehničara i sestara?
Gizela_ is offline