Pogledaj jedan post
Old 05.12.2011., 00:18   #15
evo, ja mogu reć iz prve ruke. mama mi je doktor, specijalist, predaje i na medicini. kad sam ležala u bolnici (pretumplala sam ranu fazu raka) nakon operacije svi su mi dupe lizali jer mi je mama ta koja jest. čak su me stavili samu u apartman u novom rodilištu, na drugi odjel jer je na ginekološkoj onkologiji bila gužva, pa sam imala sav komfor za sebe. dobivala sam kavu i dozvolile su mi da idem zapalit s njima na onaj njihov balkončić na katu (nije bio rak na plućima, bez osuda molim...). kolačić, čokoladica, posjete u neobičajeno doba dana, leptirić kad mi se vadila krv jer ne podnosim vidit krv, name it, sve sam imala. dvije gospođe u sobi do su bile u totalnoj komi, jedna od njih stara i jadna, niko ih nije šljivio.
da napomenem, nije nitko od mojih tražio poseban tretman za mene, jednostavno su znali da sam ja "mala od dr xy".
tako da... hm, znaju one bit ljubazne i dobre. samo prema onima prema kome im odgovara.
nedavno je od bakine sestre muž bio na neurokirurgiji, star čovjek od 86 godina. trebao je bit otpušten u ponedjeljak jer se moja mama tako dogovorila s kolegom, a ne u petak, dok mu doma prilagode sve za boravak jer je ostao nepokretan nakon pada. sestre preko vikenda nisu bile upućene čiji član obitelji im tu leži, a ni dežurni doktori, pa su mu napisali otpust u subotu ujutro, a da niko nije obavijestio obitelj. cijelu subotu i nedjelju nije dobio noišta za jest, nije presvučen, niko se nije pobrinuo da dobije lijekove koje mora pit, skoro je dehidrirao, da bi se u nedjelju popodne kravetina od sestre izderala na moju tetu da je on otpušten u subotu i da nemaju oni njega što hranit i presvlačit kad on nema što radit u bolnici.
čim je saznala čiji je on barba začepila je i odjednom je sve bilo super...

(osveta: jest da je to više novaca, al ta žena već drugi mjesec crkava od noćnih i vikend-smjena. ne zato jer mama to može nego jer je krava bezobrazna)

inače, sestre su većinom nadrkane jer rade posao za koji se nisu školovale, tj. posao njegovateljice a ne posao medicinskog tehničara.
sjećam se da je u bolnici moje mame u prošlom sistemu postojalo radno mjesto medicinske sestre tj. tehničara i radno mjesto bolničarke tj. njegovateljice. jedna je brisala sraćke, mijenjala posteljinu i slično, druga tj medicinska sestra se bavila svojim konkretnim poslom.
mislim da je degradacijama ovim starijima teško pala, a mlađima se malo razbile iluzije...
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline