Pogledaj jedan post
Old 26.05.2007., 16:43   #10
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
čula sam negdje prije da je jedna ženska koju (površno) poznam išla na sklerozaciju (to je ono kad ti IZVADE kompletnu lošu venu,jel?) u zagreb i platila je to 5000 kn. kontaktirala sam nekoliko privatnih klinika mailom al mi se ni jedna nije udostojila odgovorit.
..
Sklerozacija nije VAĐENJE vene nego ubrizgavanje tekućine inekcijom u kapilaru koja se nakon toga suzi ili povuče ( ovisno o oštećenju žila ). Postupak se mora ponavljati par puta ( opet ovisno kakvo je oštećenje ).
Nakon toga mora se nositi tjedan ili dva onaj elastični zavoj i mazati nekom kremom.
Inače,sklerozaciju može obaviti dermatolog preko uputnice,ali mislim da se plaćaju inekcije ( sve skupa bi to koštalo oko 50 eura,opet naravno ovisi koliko kome treba postupak ponavljati ).
U Sloveniji kod privatnika cijena jedne injekcije je oko 90 kn,ali se plaća svaki pregled,kontrola oko 150 kn ( naravno onda su tu i zavoji,kremice...sve skupa oko 600 kn ).
U Hrvatskoj su te injekcije puno skuplje oko 200 kn,a opet se još plaća i pregled,kontrola...pa sad računajte.
Eto,nadam se da sam pomogla.
tweety is offline  
Odgovori s citatom