Pogledaj jedan post
Old 18.10.2010., 13:08   #130
Prije dvije godine mi je dijagnosticirana hondromalacija patele lijevog koljena ("grube krepitacije subpatelarno, znak blanje +"), krenula sam na elektroterapiju i vježbe u trajanju od 4 tjedna. Kako je i fizijatrica rekla, u početku je s terapijama bilo još i gore, međutim po završetku stanje se popravilo ali kratkog vijeka, jer se bol vratila nakon nekoliko tjedana. U mom slučaju kod bilo kakvog vježbanja ili dužeg hodanja bol počinje čim se koljeno zagrije, tj. osjetim jaku toplinu i tada krene oticati. Moja fizijatrica je objasnila kako je kod mene vjerojatno slučaj što sam "dijete s ceste", odnosno život i aktivnosti provedene na asfaltu/tvrdim podlogama jer nemam genetskih predispozicija za razvoj bolesti, niti trauma koljena za koje znam. Rekla je da je jedino "riješenje" operativno, ali i to je kratkog vijeka jer se bolest ne može u potpunosti izliječiti. Pri promjenama vremena strahovito otekne i najgore razdoblje u godini mi je 2,3, i 4 mjesec, odnosno prijelaz zima/proljeće. Od steznika nikakve pomoći jer to nije upalni proces, a od sportova za jačanje natkoljenice preporučila mi je plivanje i bicikl.
leeloo1010 is offline  
Odgovori s citatom