Pogledaj jedan post
Old 17.12.2010., 17:29   #7
Quote:
Scartlet kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Imam još jedno pitanje.

U moju firmu je prije 2 mjeseca došao novi kolega. Stara firma mu je isplatila naknadu za neiskorišteni godišnji. Ukoliko sam dobro shvatila Vaš odgovor, on bi u mojoj tvrtki trebao dobiti 3/12 (za 3 mjeseca) godišnjeg odmora od ukupnog iznosa kojeg bi imao da je u mojoj tvrtki da je u njoj radio od 1.1.2010. Međutim, u kadrovskoj mu kaže da nema pravo na godišnji u ovoj godini jer mu je stara tvrtka isplatila naknadu. Da li je to točno?
Da, to je točno jer je smisao te nove odredbe ZOR-a da se novi poslodavac u potpunosti oslobodi obveze davanja go takvom radniku. Ali, to vrijedi samo za slučaj ako radni odnos prestaje nakon 1.7. kod starog poslodavca, nešto je drukčija situacija ako radni odnos prestaje prije 1.7.
On je vjerojatno imao prekid između dva radna odnosa manji od 8 dana te mu je radni odnos prestao nakon 1.7. pa mu je firma isplatila čitav go, zato nema pravo na go.

Da mu je recimo radni odnos prestao prije 1.7., tad mu novi poslodavac duguje razmjerni dio za one mjesece koje je kod njega odradio.

Isto tako i kod tebe, ako namjeravaš dati otkaz u 2. mj 2011. radi prelaska kod novog poslodavca, znači prije 1.7., ako nećeš imati prekid dulji od 8 dana, ostatak ćeš ostvariti kod novog poslodavca, jer Zakon kaže da radniku pripada pravo na najmanje 4 tjedna go, dok će ti razmjerni dio stari poslodavac ili omogućiti ili platiti.
Suey is offline  
Odgovori s citatom