Pogledaj jedan post
Old 26.08.2010., 19:47   #6
Quote:
blackson kaže: Pogledaj post
registracija vrijedi do 1 mjeseca,tablice se mjenjaju i mjenja se registarsko područje sa vinkovaca na županju
Onda ovako:

- leasing treba ispostaviti račun na korisnika leasinga (tu pravnu osobu od koje ti zapravo kupuješ auto)

- ta pravna osoba ispostavlja račun na tvoje ime

- na računu će biti iskazan PDV, dakle plaćaš krajnji iznos sa PDV-om

- u Vinkovcima trebaju odjaviti vozilo (e sad da li će to riješiti leasing ili korisnik, to se budu oni dogovorili)

- ti moraš dobiti dakle dva računa da bi registrirao vozilo, jedan od leasinga korisniku, drugi od korisnika tebi, odjavljenu prometnu dozvolu i knjižicu vozila, iz razloga da se vidi porijeklo vozila. Inače da imaš samo račun od korisnika prema tebi, na registraciji to ne bi prošlo jer se mora vidjeti od koga je on kupio vozilo

- kad ćeš imati svu tu dokumentaciju, u Županji ideš u PU na registraciju vozila na promjenu vlasništva. Tamo ćeš dobiti nove tablice i nove dokumente.

Obavezno moraš dobiti i policu osiguranja koja pokriva registraciju do 01.mj. 2011.tj.dužni su ti je dati, isto kao i potvrdu da je plaćena cestarina (tu potvrdu je dobio korisnik na ime leasinga kad je u 1.mj. ove godine radio tehnički pregled. U koliko ne dobiješ policu uz vozilo, a neki leasinzi imaju takvu praksu (npr.ja sam kupila auto koji je bio još 8 mj.registriran, a pošto su banditi povukli policu osiguranja, lijepo sam morala platiti za godinu dana i ponovo raditi TP) onda postupak u tom dijelu pada u vodu i morao bi i ti raditi TP i platiti osiguranje za godinu dana. Ali nadam se da ćeš dobiti policu i vjerujem da je nisu povukli jer ju je vjerojatno korisnik plaćao sam. Ovo samo shvati kao upozorenje na što moraš obratiti pažnju.


Nadam se da sam bila dovoljno jasna
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom