Pogledaj jedan post
Old 09.03.2007., 13:54   #199
...zanimljivo bi bilo vidjeti kako bi religija reagirala kada bi se nekako (ovo je sve hipotetski naravno) dokazalo da nakon smrti nema ničeg..nikakve duhovnosti, raja, pakla, univerzalne linije života i sl...
...mislim znam da se veliki broj ljudi s ovime neće složiti, ali jednoboštvo se uglavnom vrti oko smrti, a i logično je da je to tako jer kada se pogleda unatrag ljudi su kroz povijest uvijek vjerovali u ono što ne razumiju pa su tako svojedobno postojali bogovi munja, mora, ratovanja itd. (mislim da se shvaća na što mislim). kako je naše znanje o svijetu i njegovim fenomenima raslo tako su i mnoga božanstva postala suvišna...međutim do dan danas nije razotkriven fenomen smrti pa potreba za bogom smrti još uvijek stoji. mislim možete smrt zvati život vječni, valhala, had ili nešto drugo, ali uvijek se radi o vremenu nakon naše smrti na ovom planetu...
...e sad, kada bi došlo do spoznaje da svega toga nema religije bi se našle u ozbiljnoj krizi postojanja, makar osobno mislim da tako nešto nikada neće biti dokazano....
__________________
mors tua, vita mea
ratanplan is offline  
Odgovori s citatom