Tema: Mršavljenje
Pogledaj jedan post
Old 18.01.2008., 02:50   #3
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
I kitosan sam koristila, u srednjoj, dala sam 200 kn za to sranje i, naravno, nikakvog ucinka. Sad znam ono sto je jedino bitno: da bi se mrsavilo treba trositi vise energije nego sto se unosi hranom. I to je jedino sto djeluje.

Mislim da uvijek kad se govori o kantarionu treba napomenuti da moze umanjiti djelotvornost kontracepcijskih pilula.
To je već rečeno o gospinoj travi.Uostalom Aktivin H je registriran lijek i u uputi pišu sve nuspojave i interakcije.Ja se nadam da nitko ne pije lijekove,a da ne pročita priloženu uputu jer to nije pametno (najblaže rečeno).

Mršaviti se može na 2 načina:
-smanjivanjem unosa hrane voljom ili uz pomoć tvari koje smanjuju osjećaj gladi i to: djelovanjem na mozak (npr.sibutramin-lijek) ili čisto fizički unos većih količina neprobavljivih vlakana što mozgu onda šalje poruku o sitosti ili inhibicijom enzima koji sudjeluje u probavi hrane (npr.orlistat-lijek)
-povećanjem potrošnje energije fizičkom aktivnošću ili stimulacijom termogeneze (sibutramin,zeleni čaj,kofein i još neke tvari o kojima radije ne bih)

Kitosan djeluje u određenog broja ljudi no problem je u količini vlakana koje se unose.Većina proizvođača preporuča premale količine (ispod onih upotrijebljenih u studijama).
Dakle kitosan treba unositi u količini 1.5-3g sa askorbinskom kiselinom (vitamin C) i to 30% od količine unesenog kitosan.Zajedno se uzme 45 minuta prije svakog većeg obroka.Veći unos tekućine je nužan kad se konzumira bilo koji oblik vlakana.Konkretno uz svaki gram kitosana 1.5-2dcl vode.
Nadalje kitosan treba biti deacetiliran da bi bio od koristi.
Preporuča se početi sa manjim količinama i postupno ih povećavati da se smanje eventualne nuspojave.
Ja sam odustao od primjene kitosana jer me previše napuhivao i imao sam osjećaj "kamena u želucu".
Od orlistata sam odustao zbog nuspojava o kojima ne bih na forumu,a nije bio ni efikasan (a eto to je lijek za debljinu i košta 450 kn za 25 dana).
Glukomanan je još jedno vlakno ispitano u svrhu mršavljenja sa nuspojavama poput onih koje uzrokuje kitosan.Uzima se 2-3 g prije svakog jela.
phyto is offline  
Odgovori s citatom