Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 02.03.2012., 22:40   #289
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
teta je prenosila svoja iskustva sa jagodama. nikada nikome nisam rekla da me kopira jer teta nije ovdje u svojstvu savjetodavne sluzbe, ali........ako mislim da se negdje kiksa to cu bez pardona reci. tko hoce nek poslusa, tko nece, a boze moj.

postavljam pitanje koje glasi; kemijska analiza tla je napravljena kada? da li smo dobili kakvu preporuku za gnojidbu/prihranu? ili cemo na pamet trpati pod sadnice sve i svasta pa poslije plakati?

jagoda je do sada vec trebala biti porezana, suho lisce iznijeto van, plastenici odnosno tuneli postavljeni. a ako se ne varam uskoro bi trebala krenuti i zastita nekakvim bakrenim pripravkom. nemam biljeznicu pa ne mogu prepisivati. tunele/plastenike obavezno zraciti, paziti na koncentraciju vlage u istima. i ne prepisivati slijepo sve sto pise u knjizi, halooooo, radi se o biljkama. postoji savjetodavna sluzba? znamo kaj je to?
podpitanje; sadio si frigo sadnice. skupa sadnja. da li si prilikom sadnje prirezao korjen ili je savinut? (korjen treba biti ravno zasadjen, nista savinuto). da li je vrat korjena u zemlji ili viri van? koliko je jagoda dobila folijarno kristalona a koliko preko sustava za navodnjavanje?

navodnjavanje? nigdje ga nisi spomenuo. i nisi uranio sa tunelima. sjecam se da sam obzirom na ofromne povrsine navlacila foliju pocetkom veljace. i imala jagodu u 1. polovici svibnja.

mozes li mi odgovoriti na postavljena pitanja i reci istinu? za pocetak ovo o analizi tla.

hvala

Nas moderator je legenda...
Idemo nova godina nove jagode,sad cemo biti aktivniji.

Samo jedno pitanje-- ja bez tunela imao jagodu sredinom maja a ti pocetkom koliko je onda isplativo saditi u tunele,zamolicu Maxpane da i on napise koliko su ga kostali tuneli.
Znam da se u tunele manje PRSKA a i to se racuna jer i to takode kosta.
__________________
--KOPIRANO--Svaki elektronski uredjaj radi na bijeli dim. Kada dim izadje, uredjaj vise ne radi!
nusko79 is offline  
Odgovori s citatom