Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 11.03.2012., 01:03   #295
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
orošavanje? a zašto s eonda preporučuju preventivne zaštite? ma neću čitati, odustajem, vi kak hoćete, baš me briga.

i lijepo molim, zažmirit ću ovog puta na više nego drsku reklamu stranice na kojoj s emogu naći svakakvi oglasi. nemojte više, takve info dilajte na pm kišenje odnosno orošavanje je nešto što sam izbacila-kompletan anti frost je odletio van i primjenjujem kap na kap. za jagodu je kišenje čisti botritis. zapamtite ovu rečenicu ukoliko nekome padne na pamet postaviti orošivače. orošivači idu odmah nakon sadnje i to strogo kontrolirano. (nemojte poslije kukati kako me niste poslušali pa nadrapali.) vi radite kak mislite da je najbolje za vas, ponavljam, nisam savjetodavna služba ali na jagodu u rodu ne bih stavila orošivače ni najpijanija. i prihrana u 3-4 navrata. moš mislit berbe i kvalitete. al dobro. agroklub očito zna. ja se povlačim.
Ovo sa orošavanjem stvarno nema smisla u jagodama...
Jedino se u nekim zemljama koriste mikroraspršivači,ali ne u svrhu navodnjavanja,nego u svrhu hlađenja jagode u vrijeme zriobe...da ju sunce ne spali,jer upotrebom mreža za zasjenjivanje nije moguće dovoljno smanjiti temperaturu da plodovi ne zakuhaju...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom