Pogledaj jedan post
Old 01.10.2012., 18:10   #13
Quote:
just_happy_girl kaže: Pogledaj post
Sad upadam k'o padobranac,ali molim vas divne ljude koji ste ispisali toliko stranica da mi napišete što će se događati s Ibrahimom i Hatidže.
Zanima me,a potrajalo bi dok pročešljam vol.1. Hvala!
Dugo vremena žive u sreći i spokoju. Dobijaju djecu - blizance (imena im ne znam). Ibrahimu ta veza postaje dosadna, te nalazi ljubavnicu - kalfu Nigar.

Matrački Nasuh se oženi s Nigar, ali ju, u dogovoru s Ibrahimom, oslobodi te se njih dvoje krenu viđati.

Nigar zatrudni, Hatidže krene sumnjati i pošalje ljude da ga prate, ovi što su pratili sve saznaju te to kažu Majci Sultaniji, koja nakon toga onijemi i teško se razboli. Na samoj samrtnoj postelji, Majci dolazi Hurrem (kojoj je za vezu rekla Gulšah - Mahidevranina sluškinja, koja je za to sve slučajno saznala) i govori joj kako će sve objasniti Hatidži. Majku drmne srce i umire. Taman kad Hurrem sve želi reći Hatidži, dolazi Ibrahim i govori kako je Majka umrla.

Kasnije Hurrem pošalje pismo Hatidži, Hatidže to sve istraži i nađe Nigar sa stomakom do trbuha. Ibrahim ode na vojni pohod, a iza sebe ostavi ljutu ženu i trudnu ljubavnicu.

Nakon što Hatidže donese odluku o razvodu s Ibrahimom, odmah ju promijeni kako bi napakostila Hurrem (s kojom je u velikom ratu odnedavno).

Nigar rodi djevojčicu, za koju se misli da je mrtva (iako ja ne vjerujem), Hatidže naredi da se Nigar pogubi (imamo scenu pogubljenja, ali sam ja skeptičan i na tom području).
halitmy is offline