Pogledaj jedan post
Old 22.10.2006., 19:42   #5
Quote:
dodge-viper kaže:
ono sto je cudno je navod da je (nakon tog snizenja) cijena prosjecnog dvosobnog stana 100 000 eura. ako uzmemo da prosjecan dvosoban stan ima 50 kvadrata, cijena kvadrata i dalje iznosi visokih 2000 eura (sic !?).
a ne znam da bi prosjecan dvosobni stan imao 50 kvadrata, evo kvadrature 10 najnovije oglasenih dvosobnih na centrunekretnina: 60, 63, 64, 58, 72, 42, 63, 55, 71

i to je jos uvijek samo oglasena cijena... svi znamo da oglasena cijena nikada nije i realizirana... ali manje je bitno to, bitno je da pada, prvi put nakon 10 godina i da pada opako...

jednosobni i garsonjere su u ovim uvjetima na trzistu uvijek na cijeni po pravilu sto je manje - to ce se prije, bolje i skuplje prodati, sve to objasnjava famoznih 2 puta 90% - 90% stanova se kupi na kredit, a 90% kredita je do 100.000 eura...

al viper ne kuzim ti ovo sa eu, ja sam potpuno siguran da se s tim apsolutno nista nece dogoditi, dapace, kad konacno dodje eu i kada se suluda ocekivanja rasplinu kao mjehur od sapunice lako moguce da ce cijene pasti...nema tih stranaca koji zele ovakve nekretnine u zagrebu, pa nece jedan stanovnik beca prodavati svoj becki stan da bi dosao u zagreb uopce, a pogotovo ne da nakon sto proda becki stan jos mora nadoplatiti jer je zagrebacki skuplji!!

evo pogledaj sto se dogadja na moru otkada je nedavno talijanima, dakle onima od kojih se najvise ocekivalo, omoguceno slobodno stjecanje nekretnina u hrvatskoj - ne prodaje se doslovno nista, talijani salju u vrazju mater i kazu kako je jeftinije u st tropezu.

ono sto je eu donjela nekim zemljama je bilo zato sto su one u eu usle sa smijesno niskim cijenama nekretnina, pa je uletio strani spekulativni kapital (kupovalo se ne zato da se zivi u nekom tmurnom istocnom gradu nego da se okrene i zaradi lova) a taj je u hrvatskoj vec odavno, kao sto je u hrvatske cijene vec uracunata ne eu nego sve buduce svjetske integracije do 27 stoljeca, pazi jos jednom, jedan bec, 4 najbogatija regija eu je usporediv sa zagrebom, dapace, u nekim segmentima zagreb je skuplji!
nick-za-forum is offline