Pogledaj jedan post
Old 16.03.2009., 01:22   #136
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Pretpostavit ću da ova zadnja rečenica slijedi kao konkluzija iz prethodne da bih dobio reductio ad absurdum.
Jel ti zaista misliš da će ti sugovornik shvatiti što govoriš ili ga možda samo želiš otjerati vokabularom?

Inače, baš mi je danas frend gorljivo pričao o tom famoznom intervjuu (kojeg nisam slušao), a iz onog što je naveo došao sam do zaključka da se vjerojatno slažem sa Striborom i da je lik poprilično napuhan i iritantan, ali moćne retorike i karizme koja očito na mnoge djeluje. Za nešto više, trebao bih poslušati intervju, ali večeras mi se ne da dići iz kreveta i tražiti slušalice, pa me to vjerojatno čeka sutra.

U međuvrememu, vjerujem da će ova rasprava dublje divergirati u:
1. raspravu o religiji među fizičarima (po meni, korelacija znanost-religija je slabašna, a nekakva znanstveno dogma o istoj ne postoji, štoviše bila bi potpuno neznanstvena),
2. raščlambu tendencije ljudi koji imaju status znalca određenog područja da taj status iskoriste kao izgovor da samouvjereno seru o ama baš svemu,
3. raspravu o odnosu Hrvatskog puka prema fizičarima, popularizaciji, Paaru () i sličnim pojavama,
4. prepucavanje onog nerazumljivog Jazza s neistomišljenicima oko tema koje su ovdje zalutale s ko zna kojeg podforuma,
5. picajzlaste banalije daljnjeg razgrađivanja konflikta oko društveno prihvaećenog broja dimenzija i značenja drugog Newtonovog zakona

.
justapixel is offline