Pogledaj jedan post
Old 21.07.2008., 09:50   #10
Zuni,
samo je Budha znao dokle je dosla njegova svest.

I slazem se da do sada nijedno ljudsko bice nije doseglo krajnje limite sjedinjenja s univerzumom. Kazu da se, u osvajanju visokih sfera, kada dodjemo do Aspa, 21 ethyre, susrecemo sa samim visim sobom koji na nas gleda nanize. Kada bi podigao pogled uvis, to bi znacilo smrt naseg fizickog tela.

Postoji i ambis koji treba preci, u cilju postizanja najvisih sfera. Prelazak preko njega je opasan i za to treba decenije marljivog ucenja i spremanja. Daath je po kabali nalicje Kethera. Tu je sadrzano najdublje znanje. Ko tamo nespremno udje, nema mogucnosti da odatle izadje. To je isto sto i fizicka smrt. U Daathu, nema vise andjela vodica. On ostaje spolja.

U svakom slucaju, zelim reci, da postoje sistemi koji nam ukazuje koliko smo otisli u duhovnom razvoju - moguce da je kabala jedan od najboljih sistema. kada dosegnemo Kether, najvisi sephirot, to znaci da smo ljudske odlike ostavili iznad nas. Iako smo zivi, nas ljudski karakter smo ostavili za sobom. Ipak, to je najvisi stepen, dokle mi, kao ljudska bica, mozemo da dopremo. Dalje od toga ne ide. Iznad toga je "praznina" odakle je proistekao citav manifestovani i nemanifestovani svemir. Da li je Buda zavirio u tu prazninu, ne znam. To samo on zna.

Ja mislim da covek zna da je izvan kompjuterskog programa, u onom trenutku kada provali svet da funkcionise kao da smo u lutkarskom pozoristu. Na zalost, lako se vracamo u kompjuter i opet uzimo polozaj marionete. Bilo bi lepo kada bi smo jednom izasli, i zauvek tako ostali vani. Ali nije tako i nije lako.
talerman is offline  
Odgovori s citatom