Pogledaj jedan post
Old 07.03.2011., 00:08   #2114
Eto, kak je meni opet počeo RA radit sranja (a sad je skoro dvije godine bilo ok), od bolova sam danas htjela posegnuti za Decortinom, al ipak nemam ga doma ( na sreću). RA općenito imam već kojih 10 god i više, iako nikad nisu bili 100% sigurni dal je RA i kojeg oblika, pa nikad nisu dali pravu dijagnozu. Al, u globalu je, na papiru ipak piše.

Imala sam perioda, bože pomozi, ne možeš se dići iz kreveta, sve ama baš sve , prsti katastrofa, uvijanje istih. U to vrijeme kad mi je stanje bilo gadno, izbacila sam mliječne proizvode (a mlijeko, sireve itd. volim najviše na svijetu), no promjena na bolje se nije dogodila. Pizdila sam, ludovala godinu dana i opet se kljokala jedno vrijeme kortikosteroidima.. nastavila vodit aj recimo "nezdravi život". Al stalo je, u jednom momentu je stalo. Ko sa čarobnim štapićem. Tu i tamo ukočenja, al uz par jakih analgetika, da se preživjeti, smirilo se. Pušim, jedem sve i svašta, iako najmanje mesa, ali punooo povrća i integralnih žitarica, slatkom naravno ne mogu odoljeti. Pijem kavu, padne i alkohol naravno, ali i puno raznih biljnih čajeva, često kupujem aloe vera sok, dosta đumbira koristim..Moglo bi se reći da se još donekle puno zdravije hranim od većine ljudi koji me okružuju ( i zgražaju se jer misle da sam izbirljiva, kao Gle ne jede to ona , fina rit, a ne da mi se svima objašnjavat zašto jer onda kad im kažeš zanijeme, kao pa kakva je to bolest, a ja nemam volje za tumačenje pošto većina misli da je to za starce u penziji, kako ja? Sliijede pogledi sažaljenja i tapš tapš po ramenu ).

I sad je opet počelo - ukočenost, crvenilo, prstenje mi ne ide na ruke, bolovi dosta jaki,al ipak izdržljivi, jastučići na stopalima zažareni, leđa trpe, ketonal mi je mrvicu pomogel u glavi. Dajte mi recite kaj napraviti? Ima neki domaći lijek? Dal neku bioenergiju lupit, reiki? Nemam živaca, novaca, opet vidim da ću ludovat. Kaj jesti? Kaj si namazat na kruh? Pekmez? A opet ne bi smjeli previše slatkog Ja ne znam kaj jesti.

Dal ste se svi odrekli mlijeka? Poludjet ću bez njega, to mi je najdraža stvar na svijetu jer volim glodat te musle, čokoline, zobene kaše. Jogurt, sirevi..Pa ja ću se I taman sam se počela malo na orbitreku muvat, ide toplije, kad evo ti oteklina.
__________________

Zadnje uređivanje ursula1000 : 07.03.2011. at 00:46.
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom