Pogledaj jedan post
Old 17.10.2013., 23:12   #45
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Aj molim te. Nagledao sam se ljudi sa baustele koji sve odredom lezali po nasim bolnicama sa isijasima i reumama. Di ih zaradili? Na baustelama po bijelom svijetu, u sjevernijim krajevima dakako. Kad pitas sto se ne lijecis tamo - hehe - skupo, naravno.

Malo pogledaj i reci koliko ljudi zivi vani ko gospoda, a koliko ima samo radno odijelo i pidzamu, pa tako 30 godina dok ne otplate morgidz i sranja. Pa mi onda reci kak se to razlikuje od ovog kaj imaju u HR - bar je toplo pa ti se jaja ne smrzavaju dok raspas na busotini...

Kum mi je zapovjednik busotine i kaze da se klinci na kljestima mijenjaju ko carape i odlaze unisteni. Priroda posla, ode kraljeznica, zglobovi i sl...
U Kanadi zaboravi na Toronto, Montreal, Vancouver - di mozes otic su pripi*kine uz sjevernu granicu di niko nece... Mojoj zeni (dr.spec.med, uskoro dr.sc.) vrbuju za posao za ogrooomnu paru u Svedskoj - neka selendra dakako - hladno 90% godine, pol godine mrak, pol godine dan - da odemo tamo to bi zbilja ovdje se trebao pakao otvorit.

Zato nemoj meni solit pamet, molim te.

I.
Pa Igore,neznam kako to kod nas baustelci izgledaju...valjda kao holivudski manekeni,jedino malo im se na licu vidi..al to rijese botoksom...
Mada uvjetno receno,u tim kapitalistickom poredcima ljudski zivot nevrijedi pislivog boba..i upravo cete se po kanadama i amerikama najgore poslove osjetit na bausteli...

Ja bi nekako rekao da u ovoj "prici" nama JEDNE istine...tj jednoznacnog odgovora...
A reci da HR je rupa na svijetu(sto cesto ovi kazu,koji su prvi puta otisli iz hr negdje-a prije toga samo su potovali na tramvajskim linijama po gradu)...je isto malo pretjerano...
HR stvarno spada(kolko god to nekome bilo tesko shvatit,usprkos svim kriminalnim radnjama..etc) medju 1/3 svijeta koji uvjetno receno dobro zivi...
al opet HR. usporedjivat s DE;USA,AU,CA je isto malo smijesno....
Naravno da su ove zemlje(to je vrh svijeta,ak netko nezna)...su rekao bi miljama od HR...hoces od LJUDI,zakona,povijesti...to sve utjece....tako da nije nit cudo da gore imas BAR TRI PUTA vise u materijalnom smislu...jer sve ostalo ti se jednostavno neisplati...

Jer..uvijek si stranac,upoznavanje drzave moze trajat 5+godina(projde ti najbolje godine-mladost),kreces sve iz pocetka..doslovno svaki retardirani meksikanac ti ga stavlja u guzicu..moras platit stan,nemas nikakvih konekcija(ili kako oni kazu netvorking),nemas obitelji/rodbine/prijatelja..
svi oni gore koji kazu da im to nefali(kakti)..LAZU..druge(a prvenstveno sebe jer im je tako lakse zvakat govna)...i to se jako brzo provali..kada koja kapljica rakije padne niz grlo...

S drugog gledista,ako ta sva govna prezvaces..
pokazes se,potrefi te sreca(da,da..jako vazno),radis kao hijena...imas taj cilj...tako ces ga ziher napravit daleko prije nego ovdje...prvenstveno jer je jace gospodarstvo..i tvoj rad(kakav on god bio) vise vrijedi..i vise si mozes materijalnih stvari priustit nego ovdje...
A opet gledano,
cak i u tim zemljama prvo sve moraas dobro odvagat....sto ti pase sto ne..
prvo sto svi balkanski amerikanci pocnu pricat s nekime je sljedece svetinja recenice;
JA sam PLATIO poreza(pitao ga nesto sasvim sedmo)...
IMAM...KUCU,tri AUTA..etc(pitao ga opet sasvim sedmo..)

sve im se svodi na teske materijane stvari..i to im je smisao svega(eventualno ak tko ima obitelj-onda ona nravno)...

uglavnom zakljucak je....da ga nema,pat pozicija...

ps-sada sam se sjetio...globalno gledajuci...ono sto je VRIJEDILO na ovim prostorima..je emigriralo najkasnije 90-tih god...a srot naravno dosao upravo tada...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom