Pogledaj jedan post
Old 29.01.2016., 07:28   #94
Ne, dobri su specijalisti i doktori. Ali nije sve tako bajno ni vani. Nisam mislila da se moraju dokazivati od samih pocetaka, nego ako su tu bili sefovi klinika, tamo ne mogu to biti kad dodju, nego treba opet proci dosta vremena do te pozicije. Znam ja i par Nijemaca doktora (kardiokirurg u Berlinu, par njih u Tuebingenu), Hrvaticu seficu odjela bolnice u Oslu vec 20ak godina, svi vele da sad puno vise rade nego prije, a za istu placu i da je istina da stranac koji dodje izvana se mora dokazivati.
Ti si IT, to je druga prica.
Nisam nigdje rekla da je ovdje med i mlijeko, ali nije ni vani sve automatski raj. Uvijek postoji lice i nalicje.

Imam i par frendova koji su otisli trbuhom za kruhom drugu polovicu 90tih, snasli su se, ok im je i sami vele da je sad teže novim nasim migrantima nego onda: manja
ponuda ok poslova, puno veca konkurencija drugih migranata (pogledaj statistiku koliko je bilo migranata iz Europe po Europi do 2004/2005 seljakalo zadnjih 10 godina.

Npr, sad se za svako radno mjesto lijecnika u Njemackoj javi brdo Poljaka i 1 Hrvat.

Naravno da su vani u globalu bolje place i bolji standard, ali ne nuzno za svaku struku.


Sretno ovima u Irskoj!
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom