Pogledaj jedan post
Old 07.08.2007., 18:38   #15
Quote:
A.Bandini kaže: Pogledaj post
najprije ne kuzim uopce protiv cega si, i za sto si?

kazes da sam filtriras vodu, da bi u drugom postu postavio tezu kako je vodovodna voda dovoljno kvalitetna za pit?

valjda si mislio da ali pod uvjetom da placam 50 kn mjesečno za filter ? koristim i ja filter kao ti, ali onda to vise nije vodovodna voda, nego prociscena vodovodna voda, o cemu onda pricamo ?

ja sam ti naveo cinjenice s wikipedije i iako nasa voda vjerovatno zadovoljava standarde (prociscena je sigurna) ja dizem palac za izvorsku flasiranu vodu, jer ja osjetim razliku kad pijem takvu vodu i makar i prociscenu. u pocetku mi je ta prociscena bila bljutava, a sada kad popijem neprociscenu okrene mi se zeludac.

dakle, ako govorimo o kvaliteti, onda ne znam sta ti tu nije jasno - izvorska voda je sigurno cisca i kvalitetnija od prociscene vodovodne. kvaliteta ima svoju cijenu, a neko ce dat za vodu umjesto cigareta, relativno je to....

ja sam u Berlinu i tu je voda zuta te ju stoga filtriram..
u Zg ju nikad nisam filtrirao.. mozda budem da vidim jel ima kakve razlike..
voda je voda.. razlika je u kolicini otpoljenih soli i organskih i/ili bioloskih oneciscenja..
sigurno da je izvorska voda bolja.. samo sta ti mislis otkuda dolazi vodovodna voda?
uglavnom ju pumpaju iz istih bunara otkuda vade i tu flasiranu 'kvalitetnu' koju ti volis piti..
a pricao sam s jednom kemicarkom ovdje s instituta i ona kaze da uvijek imas plastike u toj vodi sta ju pijes iz plasticnih boca..
ne puno, ali u tragvoima, a koliko je to zdravo, preptostavi sam..

pozdrav
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom