Pogledaj jedan post
Old 12.09.2008., 10:02   #1
Question Osiguranje i zaštita stambenih objekata

Pozdrav!

Novi sam ovdje pa nisam siguran da li ova tema već postoji.

Nedavno sam kupio stan pa me zanimaju Vaša iskustva s osiguranjem stana i stvari u njemu. Na internetu sam uspio pronaći čak 11 različitih osiguravajućih društava u HR koja nude osiguranje na tom području, ali koje od njih izabrati? Koja su na zlu glasu? Koja isplaćuju odštetu normalno, a s kojima se čovjek treba natezati? Na što treba obratiti pažnju prilikom ugovaranja police? Nude li, i koja, osiguravajuća društva custom rješenja (npr. hoću požar, ali neću potres)?

Postoji li jedan jedinstveni način, mjesto ili osoba gdje čovjek može usporediti koliko treba platiti i koliko može dobiti kod različitih osiguravajućih društava za isto ili slično ugovoreno osiguranje?

Također od čega bi sve bilo dobro osigurati stan na 9. katu nebodera? Da li ima smisla osiguranje od poplave? da li se poplava odnosi na izlijevanje npr rijeke iz korita ili na poplavu unutar stana izazvanu puknućem cijevi? koja je razlika između poplave i bujice?

Eto, toliko za početak .o) svaka ideja, razmišljanje ili iskustvo su dobrodošli .o)

ps. stan nije kupljen na kredit, pa mi osiguranje imovine nije bio nužan uvjet...
chatking is offline  
Odgovori s citatom