Pogledaj jedan post
Old 05.06.2003., 18:50   #1
Country (rasprava)

Uvijek sam bio ljubitelj malo "žešće" glazbe i nisam baš ni volio ni slušao country glazbu.
Ali, još prije četvrt stoljeća primjetio sam da mi se "Me and Bobby McGee" puno više sviđa u izvedbi Krisa Kristoffersona nego u izvedbi Janis Joplin. Slušao sam nešto u to doba i Emmylou Haris. Čuo sam (i skinuo s Mreže) u međuvremenu još više od nekoliko country izvedbi te pjesme. Čudo jedno koliko ih ima. I svaka mi se više svidjela od one koju sam prvu čuo (J.J.). To je definitivno country pjesma i treba je tako izvoditi.
Tragajući tako po Mreži skinuo sam i još neke country pjesme. Na svoje zaprepaštenje shvatio sam da mi se neke baš sviđaju.

Zato bih zamolio cijenjene forumaše koji se razumiju u tu vrstu glazbe da mi preporuče neke (i starije ali naročito novije) izvođače koji bi mi se mogli svidjeti. Može i pojedine pjesme tih izvođača. Nemojte navoditi neke nepoznate, opskurne izvođače kako bi ispali pametni. Nemojte ni da budu previše ljigave - imajte na umu da sam ja rocker po uhu i u duši.

Unaprijed zahvaljujem.
BHD

Link na playliste
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom