Pogledaj jedan post
Old 27.03.2013., 09:48   #17
sudužnik - molim savjet

Molim nekoga za iskustva i savjete...

Upitana sam da budem sudužnik za dizanje stambenog kredita na 30 godina....radi se o užoj obitelji tj.sestri...ona navodno nije kreditno sposobna, i imala je nekakav dug u rba banci od 5000 kn koji nije platila...

rata bi joj bila 1500 kn na 30god. (neto joj je oko 3500 kn). Išla bi hipoteka na kuću koju kupuje i sudužnik koji bi trebala biti ja... ja nemam nikakvih kred.zaduženja i redovito plaćam sve obveze,i nisam u minusu
plaća mi je cca 5000 kn.

Zna li netko što za mene nosi to sudužništvo, da li se može napraviti nekakav ugovor gdje bi se stavilo da se nakon prve neplaćene rate banka naplati od nekretnine tj da im uzme nekretninu a ne da meni sjeda na plaću?
Radi se o tome da je ona često u stisci s novcem (muž ne radi, malo djete u kući, plaća podstanarstvo) tako da postoji realno vjerojatnost da će se u sljed.30 godina desiti nešto da možda neće imati za ratu....možda i neće ali predug je to period...
a ja bih joj htjela pomoći a i osigurati se nekako ako je moguće jer u budućnosti i ja planiram dići nekakav stambeni kredit.

molim za savjete....please
nata007 is offline  
Odgovori s citatom