Pogledaj jedan post
Old 19.05.2017., 19:15   #1044
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nisam imao vremena prije...

polako
ne vidim tamo u tekstu da su JS učinili neki drugi ustupak osim neisključivanja onih koji prihvate transfuziju
da su tu još neki drugi ustupci...služenje vojske...glasovanje na izborima ili šta drugo, onda bi bilo logično da Bugarska vlada inzistira...
ali ovo su prilagodili (civilno služenje) a stalo im je da JS ne bude isključen iz organizacije nakon trabsfuzije
I civilno služenje i glasovanje na izborima je postalo stvar savjesti a ne prekršaj vrijedan isključenja negdje u drugoj polovini devedesetih, vidi vraga, baš kada je Zajednica počela tražiti da je se zakonski prizna kao religiju u mnogim zemljama

Quote:
pitanje je - šta država ima konkretno od toga je li netko zvanično pripadnik organizacije JS ili nije ?
ili ja nisam nešto dobro skontao u onom tekstu što je M.Š. postavio

taj dio mi je čudan, nebitno koliko je ozganizacija 'problematična' (kako kažeš)
njima je očito najproblematičniji bio ovaj dio koji bi po svoj logici trebao biti stvar internih pravila neke organizacije
(kao i kod političkih stranaka kako sam spomenuo)

ma ok...nisu bajni u svakom slučaju
ali otišao si u širinu pokazujući probleme organizacije, a to je nebitno za ovaj slučaj sa Bugarskom, ja o tome govorim
a sumnjam baš da neki JS nije bio upoznat sa tim da može biti isključen ako primi transfuziju.
Malo sam otišao u širinu samo zato jer se ne radi samo o Bugarskoj. Bugarska se, eto, uhvatila za transfuziju krvi, Australija se uhvatila za neprijavljivanje pedofila, Rusija se uhvatila za cijeli niz stvari, prije toga Francuska se uhvatila za netransparentno financiranje, i tako dalje. Što se tiče političkih stranaka, i one moraju imati statut, program rada i što sve ne, odobreno od države da bi se odgovarajuće registrirali, pa ako u statutu piše jedno a u praksi se radi drugo, i njima idu penali, kazne, sudski procesi i slično. Ako imaš firmu i vršiš djelatnost za koju nisi registriran ili ovlašten, ili radiš mimo pravila struke, isto plaćaš kaznu i snosiš posljedice. Ako registriraš vjersku zajednicu prema zakonu o vjerskim zajednicama neke države, onda se tog zakona moraš i držati inače gubiš sva prava i povlastice vjerske zajednice (to se dogodilo u Rusiji). Za Hrvatsku vrijedi ovaj zakon: https://www.zakon.hr/z/284/Zakon-o-p...skih-zajednica - obrati pažnju na članak 4. Za upis u Evidenciju vjerskih zajednica treba dostaviti i akt iz kojeg je vidljiv sadržaj i način očitovanja vjere, obavljanja vjerskih obreda, područje i način djelovanja vjerske zajednice (ono što ti kažeš, interne stvari) - ako u akt staviš neustavne stvari, odbit će ti se registracija, a ako zajednica postupa mimo zakona i akta kojim je postala vjerska zajednica, može je se tužiti za to. Ukratko, djelovanje vjerskih zajednica, udruga i slično, itekako je regulirano zakonom kao i sve drugo.


Quote:
pa zato što im ne odgovara da se sve sazna, ali internet ih raskrinkava, prije je bilo lakše

da su imali pogrešnih tumačenja nije tajna, ali opet kažem...sve to nema veze sa ovim dogovorom između Bugarske vlasti i WT

usput...nisi mi odgovorio jel će biti nekom JS dobro u organizaciji i dalje, ako nakon transplantacije ne bude isključen samo zato što je organizacija primorana silom državnog zakona neisključiti ga ?

protumačit ću da si ovim pokazivanjima problema u organizaciji posredno odgovorio na to u smislu da neće
Nisi ni ti meni odgovorio, ali dobro, ti si prvi pitao. Poznajem na stotine JS i na desetke isključenih, ali što je kome u glavi i kako se osjeća u hipotetskoj situaciji, ne bih znao.

Quote:
a to je ono što govorim, taj će se nakon toga vjerovatno sam isključiti da ne mora trpiti 'mrke poglede' (pretpostavljam)
i znači na kraju će opet biti isključen, razlika je jedino što će to biti samoinicijativno.

na kraju....
znam jednog JS koji je teško bolestan pri transplantaciji primio i transfuziju
bio je isključen,...nakon nekog vremena 'pokajao se' i opet je primljen

to je u HR a nema nekog ekstra dogovora između države i organizacije u tom smislu koliko mi je poznato.
Eto, što mene pitaš, pitaj njega pa nam reci.
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom