Tema: Transurfing
Pogledaj jedan post
Old 22.05.2017., 12:54   #5193
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
A kako onda komentirati ovu Helen?
Očito je da ju nećemo moći komentirati na isti način. Tebi je ona pojam, dok je meni trebalo niti pola minute gledanja videa da zaključim kako tu ničeg nema.

Quote:
Za mene je ta žena pojam jer mi je zaista nevjerojatno da jedna osoba može manifestirati "bez greške".
Ti u to vjeruješ, da može, a ja mislim da žena priča lovačke priče. Ne želim te uvjeravati, ali načitao sam se, nagledao i naslušao takvih priča, dok mi nisu počele curiti na oči i uši van. S dovoljno iskustva i interesa, prije ili kasnije postane lako prozrijeti priču i vidjeti što stoji u pozadini.

Quote:
Ako smijem pitati,što točno želiš manifestirati?
Svi smo mi ljudi manje-više slični pa je onda logično da sam želio isto što i većina drugih - promijeniti tijelo i okolnosti. Ne želim to više, jer sam u međuvremenu shvatio da se radi o vrlo slojevitoj zabludi.

Mogu ti probati ukratko objasniti na tvojem primjeru, onako kako izgleda iz mojeg kuta. Da bi bio precizniji, trebala bi odgovoriti na ona pitanja koja sam ti nedavno postavio. Nemoj me dakle loviti za riječ, budući ne znam detalje potrebne za jednu takvu sliku.

Čini mi da vjeruješ / želiš si popraviti život na razini na kojoj ljudi općenito ne vjeruju da je moguće. Ne vjeruju to čak ni tzv. transurferi, zp-ovci i ini, a kamoli drugi, koji se više drže konvencionalnog pristupa. Ne mislim tu na vanjsku vjeru i želju nego na dublju, unutarnju. Naravno, lako je moguće da ti dajem previše kredita i hvalim te više nego zaslužuješ.

Tamo gdje si se ljutila da sam te vrijeđao, napisao sam da mi izgleda kao da je tvoje unutrašnje ja napravilo pozornicu na kojoj ćeš se, zbog želja koje ti dolaze iznutra, morati mučiti. Obično kad unutrašnje biće želi u jednom životu napraviti veliki posao, uredi scenu koja sadrži veliku proturječnost u sebi. Iznutra šalje impulse i arome o prelijepom osjećaju i životu, dok vanjska situacija tome nije niti malo dorasla. Tako se stvara konflikt i život postaje muka.

Iz pozicije unutrašnjeg ja, to je dobra muka i to ja je sretno kako dobro je zakuhalo stvari. Na muci se poznaju junaci, zar ne? Problem nastaje kad vanjsko ja sve to ne vidi i ne razumije pa najprije pokuša uvriježenim načinima približiti vanjski osjećaj i doživljaje unutrašnjima, a kad to ne uspije, u pravilu se okreće alternativi. Ako je vanjsko biće jako sretno, ni tu ne nalazi kruha nego se samo isfrustrira u neuspješnim pokušajima. Naravno, nešto malo tu i tamo uspije, taman toliko da sasvim ne odustane, ali svjesno je da prava stvar neprestano izmiče.

Što napraviti? Ovisi o tome što je unutrašnje biće namijenilo za ovu inkarnaciju. Ovisi i o tome koliko će vanjsko biće imati entuzijazma, strpljenja, volje i životne sile. Sve o svemu ovisi. Može se o tome pričati dan i noć, ali zapravo svatko mora sam otkriti. To se neće moći sve dok je vanjsko ja (vanjski ego) gazda i dok određuje što i kako, u većoj mjeri ili sasvim ignorirajući unutrašnji ja. Netko se može zavaravati da se to može, no samo će izgubiti vrijeme.

Unutrašnje ja je kreator, dok vanjsko ja nije pa iako unutrašnje daje vanjskom ideju i osjećaj veličanstvenosti, neće dozvoliti da se to svede na izvanjskosti. Ne piše u Novom zavjetu bez veze da se treba posvetiti duhovnom, a da će se materijalno nadodati, kao i da tko želi sačuvati svoj život, izgubit će ga, dok onaj tko "izgubi" život radi duha (Mene - Isus priča o sebi iz pozicije Apsoluta), taj će ga spasiti. Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe i neka danomice uzima križ svoj.

To je muka koju spominjem, da se uspostavi izgubljena veza između nižeg ja (čovjek, niži um) i višeg ja (duh, viši um.. ili koje već pojmove uzeli) - Zelandovo jedinstvo duše i razuma, s tom razlikom što ovdje neće razum pokušavati koristiti dušu za svoje zemaljske projekcije i ugode nego će duša reći razumu koji je cilj i smisao inkarnacije te na čemu se treba raditi i čemu težiti. Jednom kad razum to prihvati, duša će postupno otvarati kanale da se i fizičke okolnosti polako počnu mijenjati, dajući razumu više znanje i moći koje prije nije imao.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom