Pogledaj jedan post
Old 24.07.2003., 07:57   #37
QUOTE]cvitkovic kaže:
ateist znači biti proklet

[/QUOTE]

Vidiš ja sam ateist, odnosno indiferentan sam prema svim religijama. Uopće me ne zanimaju. A to što ti liječiš svoje frustracije vjerovanjem u nešto apstraktno to je tvoj problem.
Ali ti svojim djelovanjem (kao i velika većina "vjernika") upravo pobijaš načela svoje religije -naime, to što nekog nazivaš prokletim samo što ima suprotno mišljenje od tvoga, samo je dokaz da je tvoja religija ili tvoje poimanje te religije krivo.
Vidiš, ja ne vjerujem ni u kakve natprirodne sile ni viša bića ali ne nazivam nekog prokletim, sotonom ili sličnim atributima. Mada ne vjerujem ni u Sotonu ni u božja prokletstva, ti u to vjeruješ- i ti tim nazivima vrijeđaš jer su ti atributi u tvojoj religioznofanatiziranoj glavi nešto najgore i najodvratnije što se čovjeku može poželjeti..
Upravo to i je problem -što su sve religije i oni koji propovjedaju tu religiju manje-više agresivni, isključivi prema svima koji misle drugačije , a mi koji nismo religiozni smo u pravilu tolerantniji (ili ako hoćeš jednostavnije rečeno- bolji ljudi od vas).
Paradoksalno...
Jadno...
Tužno...
Ružno...