Pogledaj jedan post
Old 18.05.2008., 00:00   #13
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
i ja sam je citala ponovno nedavno
meni najljepsi dio je onaj s lisicom koja zeli de je se pripitomi i kada objasnjava Malome princu kako da to ucini...

" Prvo ćeš sesti malo dalje od mene, eto tako, na travu. Gledaću te krajičkom oka, a ti nećeš ništa govoriti. Govor je izvor nesporazuma. Ali svakog dana prilazićeš malo bliže."

....

"Bilo bi bolje da si došao u isto vreme, reče lisica. Ako dolaziš, na primer, u četiri sata popodne, ja ću biti srećna već od tri sata. Što vreme bude više odmicalo biću sve srećnija. U četiri sata biću već uzbuđena i uznemirena; otkriću cenu sreće! Ali ako budeš dolazio bilo kad, ja neću znati za koji čas da spremim svoje srce..."

Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
I onaj dio kada nailazi na druge Ruze a njemu je najbolja njegova.
"Lepe ste, ali ste prazne, reče im on. Naravno, običan prolaznik poverovao bi da moja ruža liči na vas. Ali, ona sama značajnija mi je od svih vas zajedno zato što sam ja nju zalivao. Zato što sam nju stavljao pod stakleno zvono. Zato što sam njoj napravio zaklon. Zato što sam zbog nje poubijao gusenice (sem one dve-tri radi leptirova). Zato što sam ja nju slušao kako se žali, hvali ili kako, ponekad ćuti. Zato što je to moja ruža."

Ja isto jako volim ove dijelove knjige.
Idem čitati.
ditta is offline  
Odgovori s citatom