Pogledaj jedan post
Old 29.11.2007., 05:57   #8
dreamweaver je napouzdaniji i najnapredniji alat za izradu web stranica - njegove mogućnosti su ogromne, ako znaš raditi s njim. blue voda je - pa smijat ćeš se za jedno pola godine - godinu dana, ako nastaviš sa WYSIWYG alatima (grafičkim programima za izradu web stranica). u biti, možda je dobro da počneš s blue vodom pa jednom kada upališ dreamweaver će biti kad da si dobio treće oko. naime, oni se nemogu niti usporediti. blue voda je najprimitivniji i najosnovniji alat za brzu, instantnu izradu "web stranica" koje u njenoj verziji to ni nisu - više izgledaju kao slikovnice (znam jer sam isto korisito kada sam, kao i ti tek ulazio u svijet izrade web stranica, pa preko front pagea do dreamweavera). bojim se i pomisliti kakav kod generira ta blue voda, ali zasigurno nije dobro. no, ako baš želiš počni s vodom i eventualno ćeš preći na nešto naprednije jer ćeš biti isfrustriran nemogućnostima i defektnostima takvih "programa". također, blue voda je zajebana kada treba hitit sadržaj online. sve u svemu = teško sranje koje izgleda kao da su ga djeca osmislila - to ti nije niti program, praktički.

a možeš početi i s front pageom ako ti je dreamweaver kompliciran, s tim da ćeš isto vjerovatno revoltirano preći na dreamweaver. u svakom slučaju, bolje i profesionalnije od dreamweavera nećeš naći, tako da te on očekuje prije ili kasnije. ili možeš početi s njim, naći tutoriale i polako učiti, pa jednom kada se ufuraš probati upaliti blue vodu i snimit svoju reakciju.

Quote:
propali listič kaže: Pogledaj post
pa sam se uhvatio blue vode, jednostavan je i dovaljan za ono kaj ce meni trebat.
to sad misliš, ali jednom kada počneš s izradom stranice skužit ćeš da ti treba hrpa stvari, koje ti neće biti dostupne kod programa kao što je blue voda, pa radilo se to i o nekim naizgled najosnovnijim funkcijama.

usporedba bi bila odprilike ovakva, recimo programi za obradu slika i mogućnosti koje pružaju:

paint (blue voda)
adobe photoshop (dreamweaver)
Gas is offline